Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha feltelepítem a DSLR gépemre...

Ha feltelepítem a DSLR gépemre a Magic Lantern firmwaret megmarad az eredeti gyári firmware is?

Figyelt kérdés
Sosem használtam még ilyeneket, de mivel a gépemen nincs gyárilag intervalometer funkció és szeretnék amatőr szinten timelapse videókat csinálni, gondoltam kipróbálom a magic lantern-t. Attól még hogy azt feltelepítem a gyári dolgok megmaradnak az SD kártya kivétele/formázása után?

2018. márc. 11. 09:29
 1/7 Szirty ***** válasza:

Nem nagyon valószínű. Firmware egy darab szokott lenni egy rendszeren. Ha lecseréled, akkor a régi felülíródik.

Néha a gyártók egy nem felülírható memóriában elhelyezik az eredeti rendszert, hogy lehetőség legyen a visszaállításra. Nem hiszem hogy fényképezőknél ez gyakori megoldás lenne, ráadásul teljesen a gyártó egyedi megvalósítása.


Fényképező meg van ezerféle és elhiheted, a világ összes DSLR gépe NEM egyforma!

2018. márc. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad a konkrét gépet, de a legtöbb dolgon, amire van custom firmware (cfw a rövitítése), azon felülírja az eredetit, csak a cfw marad.
2018. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Canon EOS 1200D-ről van szó
2018. márc. 11. 11:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként megérné lecserélni az eredeti firmware-t a magic lantern-re? Elég stabil ahhoz, hogy a későbbiekben is hibátlanul működjön?
2018. márc. 11. 11:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha netán mégsem jönne be, akkor vissza lehet rakni a gyári firmware-t, ha letöltöm a Canon oldaláról nem?

Bocsi, ha nagyon egyértelmű kérdéseket teszek fel, de mivel még sosem csináltam ilyet biztosra szeretnék menni, hogy nem rontok el valamit.

2018. márc. 11. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:

egészen biztos, hogy akik feltört firmware-t csinálnak a gépedhez, azok leírják azt is, hogy mit hogyan kell csinálnod, meg azt is, hogy mik a veszélyei, kockázatai és mennyire érdemes használni. ha ők nem, akkor vagy az ő saját fórumaikon, vagy más ezzel kapcsolatos fórumokon leírják a tapasztalataikat azok, aki, már használták és konkrét tapasztalatokkal rendelkeznek erről. az ő véleményeiket érdemes mengézned és ezek alapján megitélni, hogy neked érdemes-e, vagy sem.

ezen az oldalon egyáltalán nem biztos, hogy találsz olyat, akinek van érdemi tapasztalata ezügyben, mindenki másnak meg legfeljebb tapasztalatok nélküli véleménye, meg hallomásai vannak, amivel nem biztos, hogy mész bármire.


én úgy 10 éve fotózok és még sosem éreztem szükségét, hogy lecseréljem a gyári firmware-t. igaz nem is akartam timelapse videót sem csinálni, szóval ez sem mérvadó számodra. számomra nem éri meg több ezer expóval koptatni a gépem zárját egy pár perces (csak jobb e valószínűleg elsőre nem is jól sikerülő) videó miatt...

2018. márc. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írja felül. Mivel magáról az SD kártyáról fut, ezért ha ML nélküli SD kártyát raksz bele, akkor a gyári firmware fog elindulni.


Egy dolgot érdemes egyébként észben tartani: mivel a feltelepítése nem rendeltetésszerű használatnak minősül, az ebből fakadó meghibásodásokra nem vonatkozik a garancia. Márpedig azért lehet olvasni rémtörténeteket arról, hogy egy-egy ML felhasználónak hogyan tette tönkre a gépét a szoftver. Én mondjuk ettől függetlenül használom, mert a funkciói hiányoznának, és a kockázatot kicsinek tartom. Viszont tény, hogy nem egy hivatalos Canon kiegészítőről beszélünk, tehát nagyobb a hibafaktor. Részemről az egyetlen furcsaság az volt, hogy ha 32 GB-s kártyáról bootolom, akkor valami oknál fogva a videó buffer olyan gyorsan megtelik, hogy 8-10 másodperces snitteket tudok csak felvenni. Túlélhető, de azért zavaró, ha emiatt kártyát kell cserélnem.


Ha timelapse-t csinálnék, mindenképp ML-t használnék, kell a fenének a több ezres expoval járó élettartam csökkenés. Ha úgy döntesz, hogy feltelepíted, akkor a telepítéstől kezdve a törlésig mindent tutorial alapján csinálj, ezzel szerintem közel nullára lehet csökkenteni a meghibásodás lehetőségét. Csak úgy spontán el ne kezdj turkálni az almenükben, mivel a program fejlesztői számára kialakított környezet is onnan érhető el.

2018. márc. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!