Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha vennék nikon d3300 ra 35mm...

Ha vennék nikon d3300 ra 35mm es objektivet akkor az kb 50mm esnek felelne meg? Akkor milyen obi kellene a nagyobb látószög érdekébe?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves BMWs Krisztián!


Kérdésedről azon örökbecsű jut eszembe hogy


Mennyi?

30

Mi 30?

Mi mennyi?


Fogalmazd meg egy kicsit részletesebben, hogy mire gondolsz!

2018. márc. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Pedig a válasz egyértelmű: nagyobb látószög érdekében nagyobb látószögű objektív kellene.
2018. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésből kiderült, hogy egy "nagyobb" látószögű objektívet keres a kérdező.


Először azt kellene tisztába tenni, hogy hol kezdődik a "nagyobb látószög".

A 28mm-es obi a klasszikus nagylátószögű obi (a maga 75fokos látószögével)legalábbis onnantól és az alatt beszélünk nagylátószögű obikról. A 35mm-eseket enyhe nagylátószögűeknek szokás nevezni. A 24mm-es pedig mégnagyobb látószöggel rendelkezik.


[link]


Ami a kérdezőt illeti, azt kell figyelembe vennie, hogy a nikon gépének 1,5 a crop faktora.


Így, ha nagylátószögű objektívet akar vásárolnia, például egy 28mm-eset akkor 28/1,5-el kell számolnia azaz kb. 18mm-est kell keresnie.


Nem véletlen, hogy a kit obik amiket a gépekhez árulnak 18-55mm-esek, mert megfelelnek APS-C szenzorok esetében

a klasszikus 28-80mm es álltalános célú zoom objektívnenek.


De vásárolhatsz fix nagylátószögű objektívet is, pl.: egy 16mm-eset.( 16X1,5=24mm).

2018. márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* objektíveknek *
2018. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akárhogy is, nem ártana tisztázni, hogy mire van szüksége a kérdezőnek mert a 35mm az APS-n még azért nem olyan irgalmatlanul nagy látószög.
2018. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mert a 35mm az APS-n még azért nem olyan irgalmatlanul nagy látószög"


Hát de épp ez a kérdés, ember! Hogy annál azért nagyobb látószöget szeretne. Lehet hogy béjemvés, lehet hogy én vagyok túlművelt, de ez azért elég egyértelműen átjön a kérdésből.

2018. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
márc. 27. 07:32.. na igen erre voltam kiváncsi köszi :)
2018. ápr. 3. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!