Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik kamerát ajánlanátok?...

Melyik kamerát ajánlanátok? Első gép lenne.

Figyelt kérdés
Szeretném ha tudna full hdben videózni legalább 60 fpsmal, (de ha lehet többel) , legalább 24 megapixeles lenne. Tükrösre gondoltam, de még nem vagyok benne biztos. Nézegettem őket, inkább a gyártók között vacillálok. Mit ajánlanátok? Valami jól bevált? :)

2018. márc. 27. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megfogalmazni konkrétabban a céljaidat, és azután megosztani velünk, ha segítséget kérsz.

Mennyit szánsz rá?

Ha rájössz, hogy többe fog az kerülni, mennyivel szánnál rá többet?

Mennyire komolyak a szándékaid?

Milyen célra, milyen közegben használnád?

Használt szóba jöhet-e?

stb.


A kérdésed alapján te inkább nagyobb részt videózni szeretnél, és bár megoszlanak róla a vélemények, én magam részéről pont nem tükrössel videóznék, nem a legkényelmesebb. Ha ilyen álmaid vannak, szigorúan csak az én részemről a milceket ajánlom a látóteredbe, a Panasonic G-szériás Lumix-ai pl. egész jól teljesítenek ilyen téren. Gyönyörű képük van, valamennyi modell mintha pont a videósokra lett volna szabva: kihajtható kijelző, mikrofon bemenet (GH-k esetében fejhallgató is), EVF-en keresztül meg nagyon menő tud lenni filmezni.

Esetleg Sony alpha, azoknak már APS-C-jük is van.

Ha meg kevés a keret, akkor Lumix FZ300. Ha még kevesebb, FZ200.

50fps is elég lesz, hidd el.

Ja és már megint ez a 24 megapixelezés... minek? Nekem RAW-ban bőven elég a 12 mp (16:9-ben ez adott), jpg-nél meg a 6 mp. De ez megint csak az én heppem, aki épület falára tervez, annak biztos jól jön a 24 megás RAW.

Fél évet jósolok, hogy bejöjjön a marketing, és az emberek a 4K és 8K-videókhoz ragaszkodjanak, mert az aztán.

Ja és nézz teszteket. :D

2018. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha full HD-ben akarsz videózni minek 24 megapixel? A full HD az kb. 2,1 Megapixel, a 4K is csak 12,6. Ha videózásra kell akkor nem kell 24 megapixel neked.
2018. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is csak ismételni tudnám #1-est. Nem lehet jó gépet ajánlani pontos célok nélkül, mivel nem mindegy, hogy kirándulásokra vinnéd, hobbiból kisfilmeket csinálnál, vagy egy olyan eszközt szeretnél, amivel tudsz fejlődni és később fizetős megbízásokat vállalni. Ez a 60 fps és 24 megapixel sajnos csak a megtévesztő marketingkampányok miatt élvez a kezdő érdeklődők körében ekkora prioritást, miközben sokkal lényegesebb szempontokat kéne vizsgálni első körben.
2018. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!