Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri Canon EOS M100 fényképe...

Megéri Canon EOS M100 fényképezőgépet venni?

Figyelt kérdés

Egy multifunkcionális gépre van szükségem, amivel nagyon szuper DSLR jellegű képeket és YouTube minőségű videókat tudnék gyártani, ami vlogokhoz és “egy helyben ülős” felvételekhez is tökéletes.

Egész idáig Canon 80d-t /70d-t, vagy G7X Mark II-t szerettem volna, de amikor megláttam, hogy mi mindent tud ez a kamera, azonnal megváltozott a véleményem.

A tesztvideók alapján a G7X Mark II-vél vetekszik, és esküszöm, bizonyos fényviszonyoknál meg jobbnak is tűnik.

Ez eléggé meglepett, mert eddig nem találkoztam olyan géppel, ami 200 ezer alatt hasonló minőséget gyártott volna.


Az egyetlen, ami aggaszt, hogy nem lehet hozzá mikrofont csatlakoztatni.


Szeretnék őszinte véleményeket kérni erről a gépről.



2018. ápr. 2. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem próbáltam, de fotós tekintetben a flickr-es képek már korábban meggyőzőek voltak.

Ugyanakkor szerintem ne csak 1 márkában gondolkodj, főleg, hogy a Canon most még érthetetlenül elhanyagolja a milc-eit, kevés hozzá az obi stb. 200 alatt én személy szerint a Lumix G7-et ajánlom még a látoteredbe. Egy fokkal kisebb a szenzora (micro 4/3 az APS-C helyett), cserébe ennek már van mikrofon bemenete, de a Lumixoknak a beépített mikrofonjaik is meglepően jók:

[link]

Ill. nekem a Sony alphák tetszenek még, szintén APS-C szenzorral. Nézegess róluk tesztvideókat!

2018. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz "Youtube minőségű" videók alatt, mert ott a vállalhatatlantól az egész minőségiig rendkívül széles a skála.


Jóval nagyobb szenzort használa M100 mint a G7X II, szóval papíron jobb képminőségre képes, ugyanakkor a G7X-ben nagyságrendekkel jobb fényerejű beépíteet objektív van mint amit ezért az árért kapsz ehhez.


A külső mikrofon csatlakozás elég komoly kényelmi szempont vlogolásnál, némi kényelmetlenség és plusz költség árán viszont megoldható külső felvevővel.

2018. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!