Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon IS obi jó videó készítés...

Canon IS obi jó videó készítéshez? 18-55 vagy 24-105 egyik sem STM

Figyelt kérdés
Akarok venni egy új canon gépet ami tud videót is. 800D van egy alap obim 18-55 IS usm kit obim,meg egy 24-105 IS USM. Családi képekhez kell. Vegyek inkább egy testet és használjam a régi obikat videó és képhez vagy vegyek egy kit-et 18-55 stm obival videóhoz és használjam a 24-105-t képekhez? vagy vegyek egy gépet esetleg 18-135 stm obival? Én az utóbbira gondoltam mert 1. 18mm azért kéne a videókhoz szerintem a szélesség miatt és mert lusta vagyok cserélgetni és cipelni a cuccokat. De mennyire jó egy ekkor átfogás és mennyire kell tényleg az STM a videókhoz?

2018. máj. 13. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kényelmetlen objektívet cserélni, és a cél csak a családi fotó/videó, akkor miért nem egy bridge gépben gondolkozol? Azzal olyan átfogású zoom-od lenne, mint DSLR-el csak nagy pénzek árán, nem kéne tartanod attól, hogy por, vagy egyéb szennyeződés kerül az érzékelőre, és összességében kisebb mérettel és súllyal kéne bajlódnod. A DSLR-nek pont az egyik lényege az objektív cserélhetősége.


Ha nem tudlak meggyőzni, akkor a 18-135-öst használnám, ha nem jelent gondod a plusz pénz, mert egyébként a két másik objektív is teljesen alkalmas a feladatra. A helyedben letesztelném a két meglévő objektívet - akár kölcsön gépen -, hogy az USM motor hangja mennyire hallatszik a videóban. Gyanítom semennyire, de ha mégis zavarna téged, akkor lehet menni az STM-esért. Ha viszont nem zavaró a hangja, és jól jön a megspórolt pénz, akkor rakd fel a 24-105-öst. Tény, hogy jó néha a 18mm, de ha ritkán kerülsz olyan helyzetbe, hogy ne tudnál egyet hátralépni, akkor nem biztos, hogy megéri a befektetés.

2018. máj. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi jó ötlet a bridge meg gondolkodom még az M50 en. Nem nagyon van akitől kölcsön kérjek hacsak nem kölcsönző. Meg gondolom.
2018. máj. 14. 19:24
 3/4 A kérdező kommentje:
És a bridge mennyire gyors. Annak idején azért vettem dslr mert a kompakt gepek nagyon lassan fokuszaltak főleg kevés fénynél. Illetve mennyire jó a szenzora. Lehet vele vaku nélkül is jo képeket csinálni kevés fénynél is?
2018. máj. 14. 20:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az AF-el az újabb gépeknél szerintem már nem lesz gondod, a képminőség pedig eltér konkrét termékekként, és függ a személyes elvárásaidtól. Azt javaslom, hogy válassz ki egy-két típust, ami megfelel árban és első benyomásra jónak tűnik, majd nézegess különböző szituációkban készült tesztképeket. Könnyen lehet ugyanis, hogy amit én még elfogadhatónak tartok, azt te már nem, vagy fordítva.
2018. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!