Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik cserélhető objektíves...

Melyik cserélhető objektíves fényképezőgépeket ajánlanátok sport események rögzítésére? Leginkább mozgóképek felvételére kellene, és nem kell bele képstabilizátor, viszont 16/9-es képarány elengedhetetlen,1080p Full HD, és a 25 fps alap követelmény.

Figyelt kérdés

Ezek a márkák érdekelnének: Panasonic, Sony, Canon, esetleg Nikon 80000-250000 Ft árfekvésben lenne jó találni egy megfelelőt.


A lényeg, hogy szép tiszta képet kapjak pirkadat, és napfelkelte, de ha belefér szép esti képeket is lehessen vele készíteni.



2018. jún. 5. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én Canon párti vagyok de jelen esetben mivel videó készítése is nagy szerepet játszik és gondolom maga a hordozhatóság is egy igazán erős hangsúly jelen esetben én a Sony Alpha 6000 szintű tükör nélküli profi gépet ajánlom. Nagyon szép képet ad mind fényképezésben mind videóban és ahogy én nézem FULL HD-ban akár 60 FPS is elég erős tulajdonsága ami sport vagy bármilyen mozgókép felvételnél nagyon előnyös. A kis mérete miatt meg nagyon kompaktnak mondható persze ez az objektíven is múlik hogy milyen kerül majd rá de alapvetően nagyon ajánlom jelen esetben.
2018. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha mozgókép felvételére kell, akkor vegyél videokamerát! Egyébként a felsoroltak közül a Nikon felejtős, mert videóra nem annyira jó az AF rendszere, mint a többinek. A megjelölt árkategóriába talán egy Canon 70D fér bele KIT objektívvel. Mondanám, hogy esetleg MILC és utómunkában leméretezett 4K videó, de az minimum kétszer ennyibe kerülne.
2018. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nos igen az már nyilvánvaló, hogy MILC kell, és azért nem videokamerát vennék elsősorban, mert már van egy handycam-em amit kinőttem (szemcsés, azaz zajos, nem teljesen tiszta kép, beépített obival), illetve kinéztem egy eléggé drága gépet (cserélhető obis sony videokamera), amit a slow mo miatt szeretnék megvenni, viszont az egy vagyon (5500 dollár), ezért szeretnék addig is fényképezőgépet, mert az még árban okés, szebb képeket készít, és ugyanúgy lehet vele kisebb snitteket lőni. Közben kaptam máshonnan is egy-két ötletet, és azt kell mondjam h. a panasonic felé húz a szívem. Objektívből egy fix fényerejű, és egy kb 30-50mm, vagy 10-40mm gyújtótávút tervezek rá. De a lényeg tényleg az lenne, hogy pirkadat, illetve naplemente, és szürkületben még szép tiszta képet nyújtson, szinte zajmentesen. A tényleges plafon amit egy fényképezőre szánnék az azért 300 kiló lenne (+/- 10 rongy).


Mindenesetre nézek egy-két tesztet az itt megemlített gépekről.

2018. jún. 6. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!