Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A DSLR fényképezőgépnél...

A DSLR fényképezőgépnél 20-30mpes záridőnél látok fehér, kék pöttyöket a képen teszt fotózáskor amikor a obi sapka is rajta van full sötétben. Ez mekkora hiba? Vagy tisztinai kellene?

Figyelt kérdés

2018. jún. 7. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanott vannak? Ha nem, siman csak kapcsold ki a zajszurot, es teszteld ujra. Ha igen, lehet h. a szenzor koszos es/vagy hibas.
2018. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:

Milyen ISO értéknél?

szerintem ha magas, azzal nő a zaj.

2018. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:

Ezt hívják zajnak.

A készüléked képességeiből és a körülményekből adódik.

2018. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
mindig ugyanott van, mindenki a zajt mondja, de nem az, ma beszéltem egy profi fotóssal azt mondta pixelhiba.
2018. jún. 7. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Az hát, ez nem volt kétséges. Mennyi van? Korlátozott számban ezek az átlag fényképezőkezelő számára nem jelentenek semmit. Garanciális hibának sem minősülnek (a technológia ezzel jár). Nagyon régen olvastam már a pixelhibákról, kb 2005-ben volt ez divatos téma fórumokon, én is megnéztem az enyémet. Aztán később már lehetséges lett kimappelni ezeket.
2018. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

"mindig ugyanott van"

Ez az infó hiányzott, elején valaki rákérdezett.

2018. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, ezek a színes pixelek egy idő után maguktól is eltűnnek. Nálam is volt 1-2, ami néhány hónap után megszűnt, addig utómunkával kezeltem a dolgot.
2018. jún. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:
54%

Akkor ennek a készüléknek nincs zaja, csak pixelhibája.

Egyedülálló a maga nemében.


És mi a helyzet mondjuk 1/1000 záridőnél, ISO 100 mellet? :)

2018. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De most hiába értetlenkedsz, létezik a zaj és létezik hibás pixel, és a kettő nem ugyanaz.

ISO 100-on 30 másodperc alatt objektívsapkával egyszerűen nem jön össze annyi, hogy az számítson. Kivéve a hibásakat, ahonnan kijön a jóval nagyobb jel. Ha mindhárom csatornán jön a "beállt" info, akkor fehér, amúgy meg más színű.

2018. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szirty ***** válasza:

Ha nekem írtad én nem értetlenkedek.

Egész egyszerűen csak ilyen körülmények között ekkora záridővel a kép gyakorlatilag garantáltan zajos lesz.

Ezért úgy gondolom a kérdező esetében a zajnak lényegesen nagyobb esélye van mint a pixelhibának.

2018. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!