Objektív szűrő?

Figyelt kérdés

A kislányomnak (17) szeretnék venni születésnapjára a fényképezőgépéhez valamit. Nagyon nézegeti ezeket a szűrő féléket. Nem tudom jól mondom e a nevét.

Szeretnék abból venni neki néhányat.

Nem pénzt adni rá, hanem megvenni. Hogy tudja hogy figyelek rá.


Kérdésem az lenne hogy ezeket mivel lehet az obijektivhez rögzíteni? És milyet lenne érdemes venni? Főleg természet és állatképeket készít.



2018. jún. 11. 20:32
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve a nappal van a legtöbb baja. SZerintem. Napellenző (jól mondom) is van, egy kicsi. Lehet abból is nagyobbat kellene hogy használjon?

Canon 1200D fényképezőgépe van. Ha jól tudom akkor kit, a 200as, és egy portré obival. Nem tudom a pontos nevüket.

2018. jún. 11. 20:38
 2/7 A kérdező kommentje:

Illetve mekkora szűrő kellhet neki?

Uvt mindenképpen akarok lencsevédőnek.

De mégis mekkorát, bocsi a sok kérdés miatt.

2018. jún. 11. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szűrőmenet az objektív elején van feltünteve, az alapján fogod tudni, mekkora mm átmérőjű szűrő megy rá az obira.

UV-szűrőt szerintem ne vegyetek, ha már van napellenző, az esetek 99%-ban az is ugyanúgy megvédi a lencsét, másra nem jó, cserébe az olcsóbbak növelik a becsillanás-faktort.

A legtöbb obinak megvan a saját napellenzője, nem kell oda más.

ND vagy polárszűrőre gondolhatott a lányod, majd nézzetek közösen valamit. Gyanítom, ő egy fokkal már jobban képben van. Szerintem azzal okozol neki a legnagyobb örömet, ha ajándékba adsz neki egy kupont (nem feltétlenül 220volt vagy mediamarkt, lehet az egy általad rajzolt szimbolikus valami is), aztán egy délután együtt elmentek a kívánt fotós cuccra "beváltani", még lesz egy jó programotok is.

2018. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napellenző objektívenként kell, de ha van már rávaló, annál szűkebbet úgysem lehet rátenni.

Én is azon a véleményen vagyok, hogy a napellenző elég jó mechanikai védelmet ad, nem is használok mást. Nem, mintha tökéletes megoldás lenne. Kétszer jártam már meg a napellenzővel, az egyik esetben két felvétel között leengedtem a gépet a nyakszíjra, és egy növény frankón beleért, oszt valami ragadósat rákent a frontlencsére. Máskor meg a mellettem álló kiöntötte az ásványvizének maradékát, ami frankón sárosan ráfröccsent az objektívre. Beltéren néha elég hülyén néz ki, hogy mindig napellenzővel nyomulok, miközben én világítom be a teret vakuval. Meg aztán jól megnöveli a szerkezet méreteit.

Másfelől meg ez a becsillanás, ez csak bizonyos körülmények között jön létre, van, amikor kívánatos is lenne.

Természet- és állatképeknél a polárszűrő is szóba jöhet.

2018. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is a polárszűrőt mondanám elsőre , esetleg ha befér mellé akkor egy ND vagy egy átmenetes ND szűrő.


Fotósboltban a géptipus és a meglévő obik alapján a megfelelő méretűt/menettel rendelkezőt adják a kezedbe, de a második "kézzal rajzolt kupon" ötlete nagyon tetszik !!!

2018. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő mondja meg hogy mit kér pontosan mert egy jó szűrő qrva drága és jó eséllyel mellé nyúlsz


Tehát inkább ne legyen meglepetés mint hogy kidobsz 50ezer forintot

2018. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt azért jó lenne tisztázni, hogy milyen problémája van a Nappal kapcsolatosan? Ha a tükröződések zavarják, akkor az említett polárszűrő jó ellene. De azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy nyáron verőfényes Napsütésben nem lehet jó képeket készíteni, mert vagy az árnyékokat exponálja ki vagy a csúcsfényeket. Nyáron a legjobb képeket napnyugta előtt kb. fél-egy órával lehet elkészíteni, nem véletlen, hogy a profi fotósok is ilyentájt szoktak előbukkanni a fészkükből.
2018. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!