Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hova lehet vinni zárolt SD...

Shofia kérdése:

Hova lehet vinni zárolt SD kártyával javításra?

Figyelt kérdés
Amikor először megláttam a feliratot: ,,A Memóriakártya zárolva van. Csúsztassa a kapcsolót ,,írás" (Write) állásba." Nem nagyon ilyedtem meg, mert olvastam már erről, hogy volt már másnak is ilyen problémája, és gondoltam én is csak úgy elcsúsztatom azt a gombot ott oldalt, de az nem használtam. Aztán kipróbáltam hogy más kártyát is belerakok, és azzal teljesen jól működött az adapter, tehát nem azzal van a baj, hanem magával a kártyával. Ha ráteszem a gépre akkor látok egyébként minden adatot, meg is tudom nyitni őket, másolni is tudom, mindent lehet vele csinálni, de ha a fényképezőgépbe helyezem be, akkor minden esetben ezt írja ki, hogy zárolva van. valahol ezt meg tudják javítani?

2018. jún. 13. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fényképező az adott kártya fájlrendszerét nem tudja kezelni. Talán érdemes lenne szgéppel, kártyaolvasóban más fájlrendszerüvé formázni a kártyát. Javaslom a FAT32 -t, amit még a kaktuszom is támogat lassan... XD (na jó, a kaktusz nem, de szinte minden...)
2018. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddigis használtam a fényképezőgépben peobléma nélkül. Csak egyszer másoltam át fájlokat, és azóta van zárolva.
2018. jún. 13. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezt hihetetlennek tartom, hogy maga a kártya lockolja magát, ugyanis erre nincs saját áramköre. Ott vagy a fájlrendszerrel vagy az adapterrel lesz valami. Javítani ezeket a pár mm-es kártyákat, rajta a mikronnyi nagyságú áramköröket nem lehet.
2018. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

biztosan a kártya oldalán a kapcsoló lesz a ludas. próbáld meg újra átkapcsolni, esetleg egy kis cellux csíkkal írás állásba leragasztani. előfordul, hogy a fényképezőgép be helyezéskor magától átkapcsol, mert szűk a nyílás, amibe beteszed.


javítani nem nagyon lehet (hivatalosan) a kártyákat, csak ilyen barkács megoldások vannak, hogy celluxszal, vagy más ragasztóval rögzíted a kis pöcköt. ha komolyabb gond van a kártyával, akkor garanciában cseréltetni lehet a boltban, vagy a gyártóval. mindenre kötelező 1 év garit adni, komolyabb kártyákra 10-20 év gari is van. viszont kelleni szokott hozzá a blokk/számla

2018. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a fényképező lezárolja saját maga részére a kártyát csak írni lehet rá gépen is, másik fényképezőben is, de törölni nem, csak a gépen belül. Érdekes egy dolog.
2018. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!