Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Olyan Canon teleobit keresek,...

Olyan Canon teleobit keresek, ami 58mm átmérőjű, és 70-300-nál lentebbi picit, tehát 45-270 vagy valami hasonlóü inkább?

Figyelt kérdés
Mert portréhoz tök jó, de babákat és gyerekeket fotózok, és néha a fejet egy méterről kell fotóznom, és ilyenkor nem akarok obit cserélni.

2018. jún. 30. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem akarsz. A DSLR-ben pont az a jó, hogy minden feladatra van jó (értsd: arra a célra optimalizált) objektív. Lehet úgy élni az életet is ilyen géppel, persze, hogy megvételkor rácsavarsz egyet, amit még pillanatragasztóval is fixálsz, és kész, csak ez a fából vaskarika esete. Mintha vennél egy jó mozgású lovat, mert szereted, ha a talpad alatt fütyül a szél, és aztán csak lépésben közlekednél vele, mert úgy tovább tart a patkó.


Oszt kérdés, APS-C vagy FF vázra kellene-e.

2018. júl. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát aki 70-300-at használ, az biztos APS-C-vel nyomja.


45-270? Miért nem a híres EF 43,5-219,8 mm f3,74 objektívet használod?

2018. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kb. monstam, nem tudom milyenek vannak, csak ilyesmire emlékeztem

miért csináltok hülyét belőlem, és miért beszéltek hülyeségeket?

ennyi erővel mondhatnátok, hogy minek tartomány, amikor minden esetben egy másik fix objektívet is felcsavarhatnál!

a 70-300-at is valamiért kitalálták, nyilván azért mert sokaknak azt gondolták ez a jó (aminek te az ellenkezőjét állítod)

én meg csak azt mondom, hogy talán nem ez a legjobb tartomány mindig, és más lehetőség után néznék, mert sajnos ez a leggyakoribb

az én szituációmra keresek megfelelő obit, ahogy mondtad, mert mindenre létezik, és nekem egy kb. 45-270 lenne jó

2018. júl. 1. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt fröcsögsz fel s alá, miközben az egyetlen értelmes megmozdulásod az lett volna, hogy megmondod, cropos gépre kell-e, mert ha nem, akkor nem ajánlok EF-S objektíveket. Azt bezzeg nem mondtad meg.


De egyébként, ha már erről van szó, valóban a 70-300 az már egy akkora átfogás, hogy az minőségvesztéssel jár. Én mondjuk nem ismerem a termékpalettát, csak a Canonnak a legolcsóbb 70-300-asát, az volt nekem, és egy hónapos használat után azt vettem észre, hogy azokat a képeket, melyek 200 feletti zoommal készültek, az előzetes selejtezés során mindig töröltem, mert annyira lágyak voltak, hogy életlennek tűntek. És ennek a drágább változatai, mert fél millióig lehet ilyeneket kapni, sem olyan jók 300-on. A 70-200 az egy olyan tartomány, ahol még nincs látványos minőségvesztés.

Igen, valamiért kitalálták. Amit első hozzászólásomban írtam, hogy a cserélhető objektíves gépen ne kelljen annyiszor cserélni. :) Vannak az utazózoomok, azoknak jó rövid az eleje, de cserébe a tele lehetőségük is kevesebb. De erről addig nem érdemes beszélni, míg nem tudjuk, EF-S is jó-e neked.

2018. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs fogalmam sincs mi az a cropos gép. Canon EOS 500 és 550D.
2018. júl. 1. 20:53
 6/10 A kérdező kommentje:
A kitobi is EF-S volt.
2018. júl. 1. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Az EOS 500 nem egy filmes gép? Arra hogyan teszel fel EF-S objektívet...?
2018. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem filemes, bár nem tudom mit értesz alatta, videót lehet vele, de csak saját mikrofonja van, szóval filmezéshez csak játékszer
2018. júl. 2. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:
🤦‍♂️
2018. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát 550D-re felcsavarható az

- EF-S 55-250 erről nem mondanak rosszakat


Minden EOS-ra, 550D-re is felcsavarható az

- EF 28-200 már nem gyártják, ki kéne próbálnod, mielőtt megveszed

- EF 28-300 L igen drága

- EF 35-350 L igen drága és régi

- EF 55-200 ezt sem gyártják már, olcsó, elég halvány teljesítményű, én 25-ért kínáltam a sajátomat 10 éve, annyiért meg is vette valaki egy hét alatt

Más gyártók objektívjeit én nem ismerem.


Namost ami az 58 mm-t illeti, az a szűrőátmérő, az már csak ne számítson objektívvásárlásnál.

2018. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!