Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nagy különbség van aközött,...

Nagy különbség van aközött, hogy egy Canon EOS gépben 5e,10e vagy 20e expo van? Mekkora árkülönbséget ér meg kb?

Figyelt kérdés
És az exposzámot lehet mahinálni? Olyan furcsa, hogy valaki azt mondja használta, fotós, de mégis csak pl. 5e expo van benne. Én hobbi fotósként lövök ezreket egy évben.

2018. júl. 5. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Nikon D80-nál volt úgy, hogy egy firmware frissítés nullázta az expo számlálót, így 0-ról kezdte újra, nem is tudtam róla, csak felfigyeltem rá hogy ez mi. Exif-ben is az van, shuttercount weboldal is úgy látja.


Gondolom ez Canonnál is eljátszható.


Egyébként vannak divatfotósok is, akik megveszik a tükröst, mert divat, trendi, aztán pár hónapig eljátszik vele, megmutatja haveroknak stb., aztán szépen félreteszi, mert rájön hogy nem az ő világa, nem tud vele alkotni. Ekkor megy fel a vaterára, jófogásra stb.


Na azokban valóban lehet hogy csak 5-6 ezer expo van.

2018. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a firmware számát a gépen meg tudom nézni? És van a neten egy táblázat, hogy melyik gépet mikor milyen firmware-el adták ki?
2018. júl. 5. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Minek ekkora feneket keríteni neki? A zárszerkezet egy kopó alkatrész, előbb-utóbb úgyis cserés lesz.


A gépre ránézve meg látod, hogy mennyire van megkopva a gumi a markolatnál, összekarcolva itt-ott, stb., amiből látszik, hogy le van-e strapálva.


A zárcsere egy pártízezres összeg, kb. egy kitobi ára. Ha ez a későbbiekben gondot okoz, akkor bele se vágj egy ilyen hobbiba, mert egy vaku, egy jobb objektív, egyéb kiegészítők ennek a többszörösébe kerülnek.

2018. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már vagy 10 éve lecsengett ennek a témának az érdekessége a netes fórmokon, de ha jól emlékszem, egyes Canonoknál módosítani sem tudja kívülálló, és a shuttercount meg a Hupikék Törpikék Hókuszpók-annihilátora sem mutatja jól, csak a Camera Kft. kiolvasása.

Így oszt az általános válasz nem jó válasz.


Árban szerintem elenyésző a differencia 5 és 20 ezres katt között.De ha lenne két azonosan kinéző gép, egyforma karcokkal, kopásokkal, akkor nyilván az 5 e expós egy tízessel többet érne. Már persze nem a harmincezres gép esetén, hanem a 180 ezresnél.

2018. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!