Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha SD kártyák sebességét...

Ha SD kártyák sebességét szeretném Canon EOS géppel tesztelni, hogy melyik SD kártya jobb, akkor arra mi a legpraktikusabb/leggyorsabb kvantitatív módszer?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

h2testw

Ezt a programot használd.

Én ha Ebayen vettem kártyát, ezzel teszteltem, minden hibát kimutat és közben, meg a végén megadja az írási/olvasási sebességet.

Ha teljes írási/olvasási tesztet kérsz, 32GB-nál rámegy egy óra legalább, de teljes lesz a teszt.

MINDEN ADAT TÖRLŐDIK!

2018. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Átállítod raw+ jpg-re a gépet és MF-re a lencsét, Manualba tekered, valami rövid időre, és a másodpercmutatós órát nézve kerek időpontban indítva pár másodpercig nyomod a sorozatot, majd amikor a géplámpa elalszik, megint megnézed az órát. Lehetőleg ugyanabba az irányba lőve, hogy a fájlméretek ne különbözzenek nagyon.


Nekem egyébként az a meglepő eredmény adódott, hogy az Ultra 80 Mb-s Sandisk nagyon lassú, az egyszerű kék Sandisk olyan jó, mint az Extreme 45 Mb-s, s az meg nem meglepő, hogy ezeknél valamivel jobb az Extreme 90 Mb-s Mondjuk ezeket a gyakorlatból már észleltem, szóval csak a kinézetet és feliratokat nézve volt meglepetés. Ezek SD-k voltak.


Régebben teszteltem 1D Mk3-al CF kártyákat, de a gépen annyira túlhaladt az idő, hogy gyakorlatilag egyforma eredméynt adtak különböző újabb évek kártyái.

2018. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én még 550D-hez vettem három külnböző extra hiper-szuper kártyát, de mindegyiknél volt hopgy akadozott a videó, mindegy mit írnak az SD-re és a CAnon meg mit vár, a puding próbája az evés, ezért kérdeném én, hogy a gyakorlatban milyen kártyát jvasoltok, ha videózni akarok, most Canon 600D-vel.
2018. júl. 5. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!