Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a jelentősége a fényképezőg...

Mi a jelentősége a fényképezőgépnek és az objektívnek?

Figyelt kérdés
Ez biztosan nagyon amatőr kérdés, de vállalom, hogy nagyon kezdő vagyok. Pl. Van egy Nikon D3100 gépem. Ha vennék hozzá (mostanában nem fogok, csak a kíváncsiság :) ) egy Nikon AF-S 85 mm f/1,8G objektívet, az kompatibilis lenne a géppel? Mi az egy képen amit a gép határoz meg és mi az, amit az objektív? (Lehet, hogy totál értelmetlen a kérdésem, azt is nyugodtan mondjátok, csak magyarázzatok is, had legyek okosabb)
2018. júl. 17. 10:56
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Szerintem először nézz utána az alapoknak. Mit jelent a gyújtótávolság, rekeszérték, stb. Interneten nagyon jó kis alapozó írások vannak. Sokmindent meg lehet érteni általuk.


Jelenleg milyen objektív van hozzá? Általában 18-55mm VR kitobival adták ezt a típust.


Az általad említett 85mm-es 1,8-as objektív egy aránylag jó minőségű portréfotózásra is alkalmas, fix gyújtótávolságú (vagyis nem tudsz nagyítani) objektív. Az 1,8-as rekeszérték pedig alkalmas a szépen elmosott hátterű portrékra.

2018. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Könöm a tanácsokat! Igen, azokat már tanulgatom, de a kérdésemre vonatkozó választ nem találtam. Tudom, hogy az az objektív portréra alkalmas, az a téma érdekel, azért is hoztam példaként. :)
2018. júl. 17. 11:23
 3/3 anonim válasza:

Akkor a kérdésedben lévő konkrétumokra:

Igen, kompatibilis a vázzal az objektív.


A DSLR kategóriában alapvetően igaz, hogy a drágább jobb. Ami a váz alapján befolyásolja a készített képet, az az érzékelő mérete, a felbontás (akár képkivágásnál is sokat számíthat), a fényérzékenység (ISO), a képfeldolgozó rendszere, mennyi fókuszponttal dolgozik, stb.


Az objektív esetén is a minőséggel az ár is növekszik. Nem is kicsit. Felhasználás módjától függ, hogy zoom vagy fix gyújtótávolságú legyen. A fix általában jobb képminőséget produkál, és nagyobb a fényereje.


Én továbbra is azt javaslom, hogy a minimális alapoknak nézz utána, hogy mi mit jelent, mert már azzal sok kérdést magadnak is meg tudsz válaszolni.

2018. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!