Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Eos 5d 80-90 ezerért, vagy...

Eos 5d 80-90 ezerért, vagy hasonló árban inkább egy modernebb, APS-C szenzoros gép (pl. Eos 7d)?

Figyelt kérdés

Adapterezhetőség miatt csak a Canon berkein belül.


Illetve a hozzájuk passzoló objektívek árai, és későbbi változtatás esetén használhatóságuk miatt is kérdem.


24-70 fullframe-en oké, de canon aps-c szenzoron 38-112 ami nagyon nem a klasszikus.


2018. júl. 21. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Én például azt venném, amelyikre szükségem van.

Te is azt akarod megvenni, amelyikre nekem szükségem lenne?

2018. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az 5D-t venném. Ha oclsón akarsz objektívet venni, akkor sokkal jobb megoldás mert nagyon sok jó obi van a filmes érából, illetve akkor nyilván az adapteresek is azok.
2018. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő felett eljárt már az idő. Ezt főleg az iszonyatosan kicsi kijelző miatt mondom, amin alig látszódik valami a képből. Persze ha ez nem számít, akkor közelítsd meg az objektívek felől: FF-es objektívek drágábbak, de ha megtudod fizetni, akkor inkább az 5D, egyébként pedig a 7D. Szenzorban az 5D jobb.
2018. júl. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg alternatíva? Mindenképp komolyabb gépre gondoltam, de a váz 200e alatt maradjon. Talán 5D MK II, de én az adatait és tesztet olvasva megkérdőjelezem a létjogosultságát, nem jobb mint az MK I, cserébe 2x annyiba kerül használtan. 12 perc FHD video, ezt pl. biztos viccnek szánták. Ha már beletesznek egy feature-t akkor tegyék azt normálisan.
2018. júl. 22. 07:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Nikon D7100 esetleg? 200 környékén már kifogható 18-105-ös objektívvel. Ha inkább az objektívre szeretnél többet költeni, akkor esetleg a D5x00-es széria. De Canon vonalon ott a 60D, 70D is ennyiért, mindkettő teljesen jó. A fullframes gépekkel az a baj, hogy nagyon vissza kell menni időben, mert még a 2-3 generációval ezelőtti vázakat is félmilliókért hirdetik rengeteg expoval. Szerintem ezt egy amatőr fotós nem tudja megfizetni.


A videofelvétel hossza jogi okokból van lekorlátozva, különben videokamerának minősülne.

2018. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nikont az adapterezhetőség hiányában nem nagyon akarnék.


Videokamerának 30 perc felvételtől minősülne, de azért a 12 perc egy vicc (még ha nem is sűrűn lenne használva hosszabb időre egyszerre). Annyi idő alatt túlmelegszik?

2018. júl. 22. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit akarsz adapterezni? Szerintem fektessük le, hogy mi kell, mert így nem lehet ajánlani, hogy menet közben derülnek ki az igényeid.
2018. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a 12 perc a vicc, hanem az, hogy azt nem tudod, hogy ez 2009-ben egy igen jó szám volt. Ugyanakkor a Nikon korabeli csúcsmodellje, a D3s csak 5 perc HD videot tudott.
2018. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem. Mai szemmel nézve, szerintem nem tud sokkal többet az MK II, hogy megérje a 2x árat.


De miért kell mindig ilyen mérgesen válaszolni nem értem ezt se...


Adaptálni pedig mindent aminek nagyobb a bázistávolsága mint a Canoné. Tervezem hogy elvégzek egy okj fotós tanfolyamot, és ha úgy adódik, akkor számlaképesen néha fotózást vállalni, ehhez tervezek egy gépet, de szűk a keret.


Egyébként az amatőr kategóriába sorolnám magam, de azért nem a nulláról indulok, sokat olvastam és tanulgattam a témában (mielőtt még ezért is kapnék...)

2018. júl. 22. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért biztosan nem kapsz, mert tanulgattál már. :)
2018. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!