Canon 50 mm f1.8 STM: hiba vagy normális jelenség?

Figyelt kérdés

A héten kíváncsiságból vettem egy Canon 50 mm f1.8 STM objektívet. (Legalább 15 éve nem volt ilyen olcsó obim. ) Ma lesétáltam az erdőbe pár tesztkép erejéig. A lent látható jelenséget produkálja (EOS 80D-n). Ez valami ismert jelenség az adott objektívnél, vagy sikerült egy teljesen hibás darabot kifogni? Kb.200 képből ötön látható a lila jelenség, változó méretben. Az obi mindenképp megy vissza Amazonnak, mert a képminőség kritikán aluli, f2.8-nál még nem lehet éles részletet találni a képeken - viszont f4-en már pengeéles. A nézegetett tesztképek alapján azért kicsit többre számítottam.

[link]

[link]

[link]



2018. aug. 8. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Más rekesznél is csinálja ezt? Az exif szerint minden kép 1.8-nál készült. Mintha a lamellákon vagy az üvegen lenne olyan kosz/sérülés, ami csak ebben a pozícióban jelenik meg a képeken.
2018. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Valóban, az összes kép, amin a jelenség szerepel (még 2-3), a legtágabb rekesszel készült. Azért nem gondolom / gondoltam ezt mérvadónak, mert az összes, kb. 200 kép 90%-a f1.8-on készült, úgyhogy nem is nagyon volt esélye jelentkezni a hibának szűkebb rekesz mellett...

No mindegy is, visszaküldtem, nem győzött meg.

2018. aug. 9. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!