Fotósok: egy FACEBOOKON átküldött, nyilván erősen lebutított, tömörített fotóért ti szoktatok pénzt kérni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 27. 08:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Természetesen NEM egy RANDOM képre gondolok, hanem egy olyan képre, amit TI készítettek valakiről...
2018. aug. 27. 08:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én már küldtem át képet a Facebookon ami nem volt lebutítva.


Jpeg volt persze de eredeti felbontásban.

2018. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és Ha beárazott kép lett volna (amilyen nekem nincs :))) akkor nyilván elkérem az árát!
2018. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem a kérdést. A képpel dolgoztál - elkészítés, utómunka -, innentől kezdve miért tényező az árban, hogy milyen platformon küldöd? Nyilván korrekt tájékoztatni a megrendelőt, hogy mivel jár, ha például FB-n küldöd, de ha ragaszkodik hozzá, akkor a te szempontodból annyira mindegy.
2018. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

A kérdezőnek van egy olyan tévhite hogy Facebookon csak rossz minőségben lehet képet átküldeni.

2018. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk magára valamit is adó fotós nem Facebookon küldözgeti a képeket hanem van erre bejáratott megoldása (valamilyen felhőalapú tárhely pl. Google Drive, Dropbox, Smugmug stb...). Ettől függetlenül nem az átadás formátuma határozza meg, hogy kérünk-e ellenszolgáltatást egy képünkért.
2018. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Milyen célból küldöd át? Mi sokszor küldünk munka közi változatot FB-n (preview ki hogyan nevezi), hogy lássa a megrendelő, hogy miből "élünk". Még milyen utómunkát szeretne,több vágás/kevesebb vágás, fényelés stb. Ilyenkor nem szoktunk minden küldésért pénzt kérni. Ha meg azért küldöd neki, hogy feltegye a profiljába, vagy bármi más módon használja akkor nem mindegy, hogy FB-n küldöd, e-mailban küldöd, vagy kiírod DVD-re (CD-re) és futárral küldöd át? Mi közte a különbség?


Eleve az árról nem a küldéskor szoktunk megegyezni, hanem még mielőtt elindulok a fotózás helyszínére/kinyítom a studió ajtaját. És ekkor tisztázunk minden kérdést.


Ami eszembe jutott még, de ez tényleg nagyon zárójeles, hogy biztosan ezt a szakmát szeretnéd művelni, és pénzt kérni a fotókért ha már ezen a szinten elakadsz? Ha itt tartasz miért nem fotózol funból? Nagyon sokan így kezdik, és amikor már látják, hogy mitől megyen a masina akkor kezdenek el pénzről beszélni. Hidd el, lehet, hogy mindenki jobban járna. Gondolom a xy photography oldalad már készen is van facebookon...

2018. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mivel egyik válasz sem közelít innen, megemlítem, hogy szerintem simán lehet, hogy a kérdezőtől akartak pénzt kérni egy képért és ezért érdeklődik. persze ebből az irányból megközelítve is ugyanaz a válasz, mint amit mások már leírtak. nem attól függ, hogy kér-e valaki pénzt a képért, hogy milyen formában és minőségben adja át a képet - persze érdemesebb máshogyan küldeni. viszont ha valaki fel akar használni egy neki átküldött képet, akkor arra engedélyt kell kérni a készítőtől, aki pedig kérhet érte pénzt, ha akar és ha nem fizeted meg, amit kér, akkor nem használhatod fel a képet.
2018. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!