Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet, hogy a telefonom...

Hogy lehet, hogy a telefonom jobb képeket készít, mint egy középkategóriás fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Van egy 60 ezer forintos Nokia 6 telefonom, nagyon jó a kamerája, de mivel szerettem volna hobbi szinten fotózni, főleg természetben, némi próbálkozás után elbizonytalanodtam. Vettem egy Canon EOS M100-as gépet, közel 150 ezer forintért, utánajártam neten, ott a próbaképek tök szépek voltak, mindenki dicsérte, jó értékeléseket kapott. Viszont amikor megrendeltem és kipróbáltam, kiderült, hogy gyenge képeket készít, a telefonom ugyanolyan éles képeket készít, de sokkal szebbek rajta a színek, valahogy sokkal valóságosabbak a telefonos képek, mint a fényképezőgépesek. Sötétben is jobban teljesít a telefon.

Hogy lehet ez? Csak én nem értek hozzá, vagy rossz gépet választottam? Sokféleképp próbáltam a fényképezőt, de mindig alul maradt az olcsó telefonnal szemben...


2018. szept. 18. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kijelzőn vagy monitoron nėzted a kěpeket?
2018. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Monitoron néztem őket.
2018. szept. 18. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul fókuszált képeket csinálsz a fényképezővel akkor ne csodálkozz hogy a telefonnal készült autofókuszos képek jobbak.
2018. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Telefonoknál meg van az hogy túl vannak szinezve a képek.

Szinte termêszet ellenesen kivan szinesítve.

2018. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Rossz a fényképezőgéped. Még a 100 éves digitális kamerám, ami tök automata, tehát nem művészi képekre van kitalálva, is sokkal jobb képeket csinál, mint a legújabb telefonok. Főleg, ha nem a saját kijelzőjén nézed meg, hanem szeretnéd is valamire felhasználni.
2018. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A fókuszt ugyanúgy állítottam be, mint a telefonon. Az élesség így kb ugyanolyan, nagy monitoron kinagyítva is. A színek viszont a telefonon sokkal valóságosabbak, főleg pl sötétedéskor készítet képeknél, a telefonon látszik minden a naplemente mellett, a fényképező viszont teljesen besötétít mindent.
2018. szept. 18. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Álltgasd, próbálgasd, én nem rég vettem egy sony a5000-est használtan, eddig csak beltéren fényképeztem vele, de csak automatán, nézem, ez majdnem ugyanolyan zajos, szemcsés, mint amit a telefonnal (huawei p9 lite 2016) vagy a kompakttal (panasonic tz57) lövök. Aztán szórakoztam egy kicsit a kézi beállítással, iso érték, kézi fókusz, stb. Máris egész jó képeket készít, az kielégíti az igényeimet.
2018. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A telefon egy fényképen minden utómunkát (zajcsökkentés, telítettség, kontraszt stb.) magától elvégez, a fényképezőnél ezek mind külön szabályozhatók a szebb végeredmény és a precízebb finomhangolás érdekében. Az, hogy például élénkebbek a telefonon a színek, minden bizonnyal csak annak köszönhető, hogy a fényképező olyan módban van, ami nullára húzza le a telítettséget.


Amiatt ne aggódj, hogy szemetet sóztak rád drágán, maga a gép hozza azt a színvonalat, amit ennyi pénzért el lehet várni. Viszont ez azzal jár, hogy a legtöbbet akkor tudod kihozni belőle, ha pontosan tisztában vagy a lehetőségeivel és a határaival. Lehet persze automata módban is kattintgatni vele, de azzal ritkán fogsz olyan klassz képeket alkotni, mint a teszteken láttál.

2018. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy el tudsz menteni saját színprofilt a gépen, ezt nem próbáltad még? A stílusokban elvileg lehet állítani a szaturáció-zajcsökkentés-stb. értékeket, ha ezeket tologatod, lehetnek teltebbek, színesebbek a fotók.
2018. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már korábban is a kézi beállítási lehetőségekkel, kicsit tudtam csak javítani rajta. Viszont a fényeket is rosszabbul kezeli, a telefonon sokkal természetesebbek a fények, a fényképező besötétít, ha pedig fényerőt állítok, az meg olyan mű hatású lesz, mintha gépen valami gagyi programban nyomtam volna fel a fényerőt.
2018. szept. 18. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!