Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van értelme megpróbálkozni a...

Van értelme megpróbálkozni a hivatásos fotózással? V a fotózással komolyabban?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy 26 évesen (2.) pályaválasztó vagyok.


13 éve van fényképezőgépem, 7-8 éve igyekszem hangulatosabb, különlegesebb képeket készíteni, bő 5 éve fotózok DSLR-el.

Az élet zajlik körülöttem, ez csak egy hobbi (ráadásul nálam a több közül), így eddig nem foglalkoztam vele eleget, ez a jövő feladata.


Engem nyomaszt, hogy heti 5 nap munka, 2 nap pihenés, a túl monoton, meghatározott heti rend és napirendek, szívesen élnék a "saját lábamon", ennyiből is jó lenne egy ilyen "karrier".

De kiegészítő forrásnak is.


Ebben a kategóriában a fotósok vannak, a karrier kategóriában a karrierépítésben jártasak..

A kérdést most ide raktam.


2018. okt. 6. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magam részéről le mertem volna fogadni, hogy mindenki átesik általános iskolában azon az antik mesén (versen? nem tudom, görög bolt-e vagy római eredetileg), amelyik a láncra vert, de teli gyomrú kutya és a szabad, de éhező farkasról szólt.
2018. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyire éri meg szabad, éhező farkasnak lenni? :D
2018. okt. 6. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit jelent az, hogy "megéri" az igencsak szubjektív. Neked kell tudni, mi éri meg NEKED. Mi nem tudjuk. Nem tudjuk, megéri-e NEKED havi x összeget ráfordítani valamire, nem tudjuk, megéri-e NEKED, hogy havi y forint lesz a bevételed; nem tudjuk, megéri-e neked, hogy mondjuk a főállás mellett még napi több órát kell az ügyfél után rohanni, egyeztetni, hirdetni, stúdiót bérelni/fenntartani, stb. Nem tudjuk.

Végezz számításokat, nézz utána, mit akarsz pontosan fotózni (a "majd fotózok valamit"-ből nem lehet megélni), mi kell hozzá, tudsz-e az amúgy is telített piacból egy akkora szeletet megkaparintani, hogy NEKED megérje.

2018. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez csak egy fél nap egy életből, de talán a mondanivalója megvan:

Bérrabszolgaként telefonáltam a HR-re, hogy fizessenek be a szakmai konferenciára (elismerem, ha nem egy egynapos, húszezer alatti budapesti, hanem egy hetes manilai vagy reykyaviki tartózkodás lett volna, kiröhögtek volna). Évfolyamtársammal, ki magántervezőként épp a szabad életet élte, találkozván, egymás mellé ültünk. Ő délelőtt háromszor kiment telefonálni, mert az ügyféllel beszélni kell - az csak Murphy miatt volt, hogy ezen oda nem figyelt ötpercek miatt a következő órára elveszett neki a fonál. Délben pedig mondá, hogy hát, az egyik sürgős terv miatt ma kell közműegyeztetnie, mert holnap nincs félfogadás, aztán meg más elkötelezettsége van, utána jön a hétvége, egy hetet meg nem késhet.

Illetve nem fél nap a történet, mert 18 évvel később már mindketten elértük a nyuggerséget, én kissé összehúzva magamat a napi kiadásaimra elég a nyugdíj, és napjaimat a Gyakorin töltöm kötözködéssel, ő meg dolgozik tovább. Engem irigyel...

2018. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!