Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet tudtok...

Milyen fényképezőgépet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Elég "új" vagyok ebben a témában, csak szeretnék minél szebb és jobb képeket csinálni, ezért gondoltam hogy vásárolnék egy (NEM HASZNÁLT, TEHÁT ÚJ) fényképezőgépet, de mivel még nekem sose volt, így hozzátok fordulnék segítség kérésképpen hogy mit ajánlotok.

Igazából nem szeretnék nagyon drága gépet venni, én 50-60 ezerre gondoltam, de nem tudom, lehet hogy azok nem olyan jó gépek, mármint nyilván azoknál is vannak jobbak. Ha drágábbért tudtok esetleg ajánlani, akkor csak részletre tudnék vásárolni (ha az megoldható)

Azért szeretnék vásárolni, mert egyrészt régi vágyam, másrészt szeretnék majd idővel a fényképészettel foglalkozni (18 éves leszek 2 héten belül)... szeretnék picivel jobb fényképeket készíteni, amiket feltölthetek akár instagrammra, vagy talán facebookra de nyilván nem csak "díszből" venném.:D Tehát tényleg komolyan szeretnék majd foglalkozni is vele.

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat.:)



2018. okt. 6. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanulj addig amíg nem tudod, hogy mire van szükséged ahhoz amit fényképezni akarsz. Egyébként ez az összeg aprópénz ha tényleg fényképészettel szeretnél foglalkozni. Ennyiért újonnan a "játék" kategóriát kapod.


Itt kezdd:

[link]

[link]

2018. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szép képek nem a kamerán múlnak, hanem azon, aki a gombot lenyomja. Ennél tovább kár is foglalkozni a témával.

Hallgass az előzőre, tanulj, és ha már sejted, mire van szükséged, akkor költs rá.

Vagy - ha túl sok pénzed van - vedd meg a legdrágábbat, amit megengedhetsz magadnak. Nem az lesz a legjobb (mert nincs olyan, hogy "A legjobb"), de nem fogsz mellé nyúlni vele. Aztán majd rájössz, hogy mégsem a gépen múlik a szép kép.

2018. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A helyedben egy milc-kel kezdeném, egy 50-60 ezres kompaktnál pár kattintás után az az érzése az embernek, hogy felesleges volt megvenni, ilyen képeket egy mobillal is lehet lőni, legalábbis engem ez az érzés fogott el, akárhogy akármilyen beállítással próbálkoztam. Lehet komponálni egy képet így meg úgy, hiába, ha az eredmény egy zajos szemcsés akármi lesz köszönhetően a korlátoknak, kis méretű képérzékelő szenzor, fix objektív, aminek általában semmi fényereje nincs, stb.
2018. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg tudod fogalmazni, miért kizárt a használt gép, főleg ilyen szűk keretnél? 60-ból már egész vállalható second-hand szettet lehetne összeállítani...
2018. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát.

Igen mindenképp szeretnék a fotózással foglalkozni, már 1-2 éve érdekel a dolog. Igyekszem mindennek utána nézni, áttanulmányozni a dolgokat.:)

Hát használt terméktől picit félek, hátha hibásan kapom meg, nem működne vagy valami. Én az új dolgot elöbb a magaménak érzem úgymond, mint egy használtat. Persze van akik normálisan adják oda nem is róluk beszélek tisztelet a kivételnek persze! Azonban mindig picit tartok a használt dolgoktól...

Köszönöm az elsőnek is hasznos oldalakat tényleg hálás vagyok érte.:)

Sajnos csak iPhone 6s telefonom van, aminek azért nem rossz a kamera minősége, illetve* a képek minősége amit a telefonommal készítek, néha sikerül is 1-2 szép, jóra sikeredett pillantot lefotóznom, szóval úgyérzem ezekért a pillanatokért is kezdtem el úgymond foglalkozni az egésszel..:) Tényleg nagyon szeretném és teszek is érte.

És az 50-60 ezer Ft-ot csak azért írtam mert fogalmam sincs sajnos az árakról, mármint hogy mennyiért lehet kapni egy viszonylag normális kamerát, ami a feltételeknek, igényeknek megfelel (amit úgye leírásban is említettem...) de mondom ha kell akkor részletre is vennék..:)

Köszönöm a válaszokat.:)

2018. okt. 6. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt az 50-60 ezer forintot tedd félre.


Először kezd el az elméletet. Nagyon sok fényképezéssel kapcsolatos oktató anyag van a neten akár ingyen is. (Youtuben is, ha nem szeretsz olvasni.)

Ha már az alapok megvannak, akkor jöhet a gyakorlat.


Ha van fényképezővel ellátott "okos" telefonod, akkor azon kezdj el gyakorolni. Észre fogod venni, hogy mennyivel többet ki lehet hozni egy gépből, ha nagyjából tisztába vagy a dolgokkal.

"szeretnék picivel jobb fényképeket készíteni"

A picinél jóval több lesz a javulás. Ráadásul facebookra bőven elég a mobiltelefon kategória.


Ha nincs ilyen telefonod, akkor vegyél használtan egy olyan fényképezőt, amiben van manuális mód. (fényerő, rekesz, záridő )


Ha pedig "majd" tényleg komolyabban foglalkozol a fotózással és el is döntöd mit szeretnél csinálni, akkor kezdj el fényképezőgépet keresni. Addigra sokat fog fejlődni az ipar is. De az 50-60 ezer forint nagyon karcsú lesz, főleg újonnan.


Tehát gondolkozz el azok tanácsán, akik szerint "MÉG" ne vegyél fényképezőgépet.

2018. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.:)
2018. okt. 6. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!