Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy tudom megcsinálni azt,...

Hogy tudom megcsinálni azt, hogy kisebb legyen a fénykép mérete?

Figyelt kérdés

Telefonnal készült a kép.

Egy pályázatra küldeném be, ahol csak 4 megabyte engedélyezett.

Egyébként nem értem, hogy miért csak ennyi. Vajon miért?


2018. okt. 16. 21:40
 1/4 anonim válasza:
100%
Küld el magadnak messengeren majd mentsd el az elküldött képet. A messenger lebutítja és csak pár kilobyte lesz.
2018. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :D
2018. okt. 16. 22:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a messengeres megoldást kerülném, mivel előfordult már velem, hogy látványosan rontott a kép minőségén. Én erre inkább a Fast Image Resizer nevű ingyenes programot használnám. Itt beállíthatsz olyan méretet, ami a lehető legközelebb van a 4 MB-hoz. Egyébként is hasznos program, bármennyi képet lehet ilyen módon egy kattintással átméretezni.


Én is csak tippelni tudok, hogy mi értelme van a méretkorlátozásnak. Talán a weboldalukra való feltöltésnél van ilyen megkötés.

2018. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem értem, hogy miért csak ennyi. Vajon miért?"


Butaság elleni védelem. Jpeg tömörítés mellett teljesen felesleges az adott célra nagyobb fájl, lassulást is okozhat, kellemetlenségeket.


Az emberek nincsenek tisztában alapvető képszerkesztési fogásokkal, mint például a képkivágás, leméretezés, tömörítés fajtái. Számítógépen MS Paint kezelése, vagy azt helyettesítő egyszerű program elsajátítása.


Ezért fordulnak elő olyan esetek, amikor egy fórumra is benyomnak hatalmas képeket, egész Windows asztalokat, miközben elég lett volna csak az aktív ablakot, vagy annak kivágott részét.


Amikor a barma feltesz hirdetésben egy HD Sentinel képet, full Windows asztallal, de pont a lényeget nem lehet látni, mert az csak egy kis ablak, a sarokban. Elképesztő.


Ha nem lenne korlát, egyesek képesek lennének bármekkora nyers képet odalökni. Sokaknak fogalma sincs róla, hogy mit csinál. Kép-kép, darab-darab. Ilyenek ellen pedig muszáj védekezni.

2018. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!