Budapestre fotózni melyik obikat, eszközöket vigyem?

Figyelt kérdés

Amim van:

Kitobi 18-55mm

55-250mm

50mm 1.8 STM

+

napellenzők


gondolom ott tájképeket lehet jókat lőni, ahhoz az 50-esre gondoltam csak vinni ... 250-esnek hasznát venném ?


2018. okt. 18. 21:58
 1/10 A kérdező kommentje:

+Kérdés:


Merre érdemes menni? Váci út környékén szállunk meg...közelben vannak jó helyek?

2018. okt. 18. 22:03
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó meglátás, a tájképekhez kimondottan praktikus a fényerős objektív, egyrészt a kis mélységélesség miatt, amit gyakran alkalmazunk tájkép esetén, másrészt a fényerős objektív kimondottan hasznos a mozgó tájképek fényképezése esetén.

Ugyanakkor teljesen igazad van abban is, hogy a teleobjektív felesleges, hiszen városi környezetben az ember ritkán akar kis, vagy távoli részleteket kiragadni.

A zoomra sem lesz szükség, hiszen az embernek rengeteg szabad tere van egy városban hogy közelebb vagy távolabb menjen.

2018. okt. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A témaválasztás is kiváló hiszen városban nem nagyon van lehetőség sem portré, sem ún. Streetfotó, sziciofotó vagy architektúra fényképezésére.
2018. okt. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Javasolt helyszínek:

- Margit sziget (nem tudom, mennyire van most feltúrva építkezések miatt)

- Nyugati pályaudvar

- Duna-korzó, a budai oldalon a Várral

- Belváros, Vörösmarty tér környéke


Ha van időd, szerintem tegyél egy sétát csak a kit obival, és jegyezd meg, mi az a téma, amit jó lenne közelebb hozni a zoommal, vagy amiről érdemes kiemelt, elmosott hátterű fotókat lőni. Utána pakold be a másik két lencsét és járd be megint az első útvonalat.

2018. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utazunk más városból, szóval azért kérdezem, hogy innen melyiket vigyem magammal :) de szerintem marad csak az 50mm, az lényegesen szebb képeket csinál, mint a kitobi :)
2018. okt. 19. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:
50mm-el "tájképet"? Sok szerencsét. No offense de nem inkább csak az mutat jól a gépen ha megnézik véletlenül...?
2018. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerkesztés után is jobbak azok a "tájképek" amiket 50mmvel készítettem...
2018. okt. 19. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vészes ez a méret, én gyakran csak a fix 25mm-es obival megyek fotós sétára (ekv. 50mm a Panasonic szenzor miatt). Ha rákerestek az "50mm 1.8 STM landscape" kifejezésre, a Google is egész korrekt fotókat dob ki. Mondjuk kell egy távolság hozzá, az biztos.
2018. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg én vagyok az egyetlen, aki nem érti, Budapesten miért (és hol és hogyan?!) akar TÁJKÉPET fényképezni az ember (és miért pont egy fényerős objektívvel, amikor az tájképnél pont hátrány)?
2018. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Budapesten nincs táj ? :O oks, akkor le is mondom az utazást
2018. okt. 19. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!