Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen olcsóbb, használható...

Milyen olcsóbb, használható dji drónok léteznek?

Figyelt kérdés
1-200ezerért. Amin viszonylag tűrhető a kamera.
2018. okt. 19. 14:19
 1/5 anonim válasza:
dji phantom 3 ! használtan !
2018. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, kifogsz egy Mavic Prot is ennyiért. Az a legjobb, amit kaphatsz. Ha csak hobbira kell, akkor a Spark is nagyon tuti. És akár egy Phantom 4 is kapható ennyiért, sok repült órával. És igen, a Phantom 3 Advanced vagy Pro is egy jó választás lehet. Viszonylag olcsó, és nagyon megbízható.


Ha én vennék magamnak most, Mavic Prot vennék mindenképp.


Amit kerülnék a helyedben, az a Phantom 3 Standard, P3 4K, és a Phantom SE. A hatótáv nagyon nem stabil.

2018. okt. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
használtan minden olcsóbb, a drónokra is igaz ez. viszont a használt dolgok megbízhatósága is kisebb, fokozottabb óvatosságot igényel egy használt drón, mert nem ismered az előéletét, nem tudod, hogy volt-e vele gond, zuhant-e, használták-e esőben, ködös, párás időben, ami kihathat a műszaki állapotára és megbízhatóságára. márpedig ha meghibásodik, akkor egy drón nem csak azért lehet gond, mert te nem tudod majd használni, hanem akár elveszítheted, balesetet is okozhatsz vele - és azért is te leszel a felelős. szóval drónok esetén érdemes NAGYON óvatosan vásárolni használt gépet.
2018. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igen ám, de ha alaposan leteszteled vásárlás előtt (és minden ok), és írtok egy adás-vételi szerződést, ami tartalmazza: hogy az előző tulaj alaposan tájékoztatott a drón állapotáról, ami technikailag hibátlan,


Akkor nem lehet gond. Egy Mavic Pro aminek az akkuja 130 cikluson túl van, az azt jelenti, hogy az a drón atomstabilan működött mindig, ha ennyit repültek már vele. Bátran meg lehet venni. És igen, az az akku már lehet, hogy a végét járja, de akkor is csak a drón megbízhatóságáról árulkodik a sok töltési ciklus.


És ha esetleg zuhant, azt is meg lehet szakszerűen javítani. Ha nem szigszalagozva van, hanem tényleg szakszerűen lett orvosolva mondjuk egy kartörés vagy gimbal csere, akkor azzal semmi gond nincs, technikailag ugyanolyan jó lehet, mint az új.


Igen, az újnál ott a jótállás, de:

Vettem egy DJI Phantom 3 Advancedet vadonat újon, és nem volt jó a távirányító. Visszaküldtem Alzának, de másfél hónapig tartott, mire visszakaptam a drónom egy cserélt (de nem új, hanem refurbished) távirányítóval, és a benne levő 32GB SD kártyám egy 16-osra cserélték. Teszem hozzá, először a pénzem akartam visszakérni, de a csomagolás meg volt rongálva (úgy is küldték le), ezért csak az eredeti ár 75%-áért vették volna vissza.


A cserélt táv után már prímán működött a drón, szerettem vele repülni.


Aztán cseréltem egy Sparkra, szintén újra, sok pénzért. Szintén gond volt a távirányítóval. Megint 1 hónap herce-hurca. Kell ez a francnak. A Spark is egyébként nagyon jó volt (a második, jól működő távirányítóval), szóval azt is nagyon tudom ajánlani, de a Mavic Pro jobb. És a Mavic 2 Zoom most 1000€ a Gearbestről újon, érdemes elgondolkozni rajta.


Most jelenleg Sparkom sincs, eladtam. De nincs jó tapasztalatom az új drón vásárlással, szóval ha a jövőben veszek, biztos nem új mellett fogok dönteni. Használtat olcsón tartozékokkal, alaposan kipróbálom, írok adásvételi szerződést, és ha jó, viszem. És nem kicsomagolás után fog kiderülni, ha valami baja van, aztán hiába vettem újat, ha úgyis használt alkatrészt küldenek reklamációkor.

2018. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es természetesen nem azt mondtam, hogy nem érdemes használtan venni, hanem hogy nagyobb körültekintést igényel, ami főleg tapasztalatlan vásárlónak nem biztos, hogy megvan. mert ugye, aki annyira tapasztalt, hogy töltési ciklusok, javítások szakszerűsége felett tud dönteni, az nem a Gyakorikérdéseken kérdezi meg, hogy mit vegyen, hiszen ért annyira hozzá, hogy el tudja maga is dönteni...


a drónok esetében pedig fontos az üzembiztosságot és a szakszerű, hozzáértő üzemeltetést hangsúlyozni, mert ha egy drón meghibásodik és bajt okoz, abból sokkal könnyebben lesz személyi sérülés is, meg minden más drónost is érintő tiltás, korlátozás, szabály szigorítás, mint amikor egy fényképezőgép, vagy telefon tönkremegy a kezedben...


szerintem aki még azt sem tudja, hogy milyen drónt vegyen, az inkább ne vegyen használtan és pláne ne kezdjen rögtön repkedni vele, amikor megveszi...

2018. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!