Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyire hátrány a TTL mentes...

Mennyire hátrány a TTL mentes vaku, vagy azzal is el lehet e lenni?

Figyelt kérdés

Anno vettem egy makro körvakut ledeset de ugye az leginkább csak közelre jó,makrozni szerettem volna,viszont azt objektívet közel kell tenni az alanyhoz mert csak 50 es makrom van és a körvaku útban van,viszont nem is ez a lényeg.Ha távolabbról próbáltam fotózni néha kicsit furcsa fátyolos hatás volt a képen.Viszont tudom ha pl valakit szeretnék fotózni akkor a körvaku felejtős a rendes vaku meg több mindenre is használható.De többen mondták azt is,hogy nem a legalkalmasabb igazán makrozni a led körvaku sokkal jobb rendes vakuval csinálni azt is,állítólag sok profibb emberke is vakut használ hozzá,és még a fényereje is sokkal nagyobb.

Két vakut nézegettem Yongnu 560 IV vakut elég jó árban találtam újjonan,de közben találtam hasonló áron Godox TT600 viszont ez sem TTL s de ennek is jó a kulcsszáma.Esetleg melyik érné meg jobban?



2018. nov. 23. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Visszamész 50 évet az időben. Megfontolt vakuzás lehetséges, mert felméred a távolságot, fejben elvégzed a műveletet, beállítod vagy a fényerőt vagy a blendét, és tadammm, máris exponálhatsz. Ennél egy fokkal kellemesebb volt az, amikor a vaku elején volt egy fotodióda, és amikor visszavert fény elegendő volt, akkor letiltotta a villanás további részét. Ez volt 30-40 éve. Ma ilyen vakukat ezerötszázért lehet a vaterán venni.

Van még pár jellemzője ennek a 600-asnak, de vakuzást tekintve ez a lényeg.

2018. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


Nos nekem azt mondták,hogy csak TTL es vakut vegyek mert a fény változhat a TTL es vaku meg automatikusan rá áll míg a manuálisat állítgatni kell vagyis megnehezíti az életemet,ne vegyek meg fogom szívni.De kérdem én ha annyira szar,miért gyártanak még TTL nélkül vakukat?Jó én annyira nem vagyok benne ebben a vaku témában mert eddig ha ritkán is vakuztam a fényképezőgép beépített vakuját használtam.

2018. nov. 23. 23:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen kár filozofálgatni, miért gyártanak ABS nélküli autókat, mikor az ABS igen hasznos találmány?

Műteremben, ahol egy helyen van a modell széke, és egy helyre lesz letéve mindig a vaku, ott egyszer kell megállapítani, mire állítsad a fényerőt, amellett meg lehet ismételni a felvétel, hacsak nem a száguldó riportert portrézod.

Bár ezelőtt 50 évvel a fotoriporter ezt a folyamatot, amit leírtam, kellő biztonsággal begyakorolta. Ettől még az automatizmus igen jól jövedelmez, mert fontosabb dolgokra lehet figyelni, képkivágás, arckifejezés, stb.

2018. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3


Köszi a segítséget,van aki azt mondta,hogy gyűjtsek és a fenti felsorolt és olcsóbb márkák helyett vegyek valami rendeset. Nos én csak hobbi fotózok,meg kevésszer használok vakut és nincs kedvem sokszor tízezreket kidobni canon vagy ilyesmi márkás vakukra. Na majd meg látom.

2018. nov. 24. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A spórnak is megvan az értelme, meg az igényesebb megoldásnak is, ezt úgyis a jövő dönti el, hogy mennyire fog egyik vagy másik fájni, vagy nem fájni.

Ezeknek a nem-márka vakuknak a meghibásodási rátája nagyobb, ez látszik fórumos beszélgetésekből, de ez egy embernél/készüléknél, aki majd évente összesen egy tucatot villant, nem jelent semmit.

No meg a hosszú távú kompatibilitás lehet kétséges, de mivel pont egy olcsó cikkről beszélünk...

2018. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!