Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lapos, zsebben elférő digitáli...

Lapos, zsebben elférő digitális fényképezőgépből mi a legjobb, ha festmény (reprodukció) fotózáshoz kéne?

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha profi képet akarsz, szerintem ne kompakt géppel kísérletezz, de ha nagyon csak ez a szempont, akkor olyat vegyél, aminek optikai zoomja van és nem digitális, mert az nem valós és viszonylag magas a megapixel száma. És olyan az optikája, hogy eléggé fényérzékeny, azaz normál fénynél vaku nélkül is tud korrekt képet készíteni.
2018. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez így nehézkes. Nem írtad, mennyiből, milyen festményeket, milyen körülmények között fotóznál. MINDEN fényre szükséged lesz, én minimum APS-C-s vázat néznék fényerős fix 50mm-es obival. Plusz 1 v 2 fotólámpát, állványt. Pár éve fotózgatom egy kis galéria képtárának gyűjteményét, és ilyenkor nagyon erősen gondolkozok egy második lámpa (Sunpak) beszerzésén. Mindezt RAW-ban, mert annál több részlet visszanyerhető. És semmi komoly reneszánsz, vagy valami kis millió apró részlettel, a felük kb. gyerekrajz, vagy azon a szinten van, a legnagyobb képnek is alig több, mint 1 méter a hosszabbik oldala.


MILC-ek között nézz szét szerintem. Mondjuk nekem is MILC van, de amikor ilyen célra viszem magammal még pluszban az állványt, lámpát, még talán a gép az egyik legkönnyebb.

2018. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, nekev van tükörreflexes gépem, de most konkrétan kell egy kompakt, és a szempontokat ismerem, de a konkrét lehetőségeket nem, ehhez kéne ajánlat, segítség
2018. nov. 25. 11:58
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves kettes, köszönöm, de konkrétan ompaktból kéne a legjobb erre a célra, nem véletlenül volt ez a kérdés
2018. nov. 25. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy mobillal megoldható a feladat.
2018. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, elolvastam a kérdést és értettem is, ennek tükrében nem véletlenül írtam, amit írtam. Össz. 3-4 év tapasztalat alapján írtam a saját, low-budget felszerelésemről, jobb helyeken ilyen célra komplett műtermet állítanak fel. Én micro 4/3-os Lumixszal fotózok, és ennek alapján írom, hogy ebben a műfajban én nem próbálkoznék kis szenzoros kompakttal. Léteznek 1"-os prémium kompaktok, de nincs velük tapasztalatom, nem tudom, hogy viselnének egy ilyen feladatot, főleg, ha az elsődleges cél a minél több részlet visszaadása. Az elődeim Canon 6D-ig sok mindennel fotózták már ugyanezt a képgyűjteményt, az eredmény mégis gyengébb volt, mert konkrétan nem foglalkoztak a fényekkel, vagy a helyes színvisszaadással. Ha már itt tartunk, valamiért lehagytam, hogy a fotólámpa is külön állványon van - rátehetném a vakupapucsra is, viszont úgy nem volt szép a végeredmény, csak ha "féloldalasan" világítom be a képet a telibe világítás helyett. Közben minden mást elsötítek a helyiségben. Szóval értem, amit kívánsz és tényleg jó lenne, csak a gyakorlatban ez szinte lehetetlen. Ettől még próbálkozni lehet...
2018. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!