Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mire kell figyelni egy használ...

Mire kell figyelni egy használt Canon 450D vásárlásánál?

Figyelt kérdés

Szóval keresgéltem és találtam egy 26000expós gépet gyári optikával. Mit érdemes rajta megnézni, megkérdezni vásárláskor? Hobbi szinten használnám, kipróbálnám a plane spottingot. Használatukat értem, utánanéztem, viszont nem igazán tudom, mit kéne rajta figyelni, az egyértelmű jeleken kívül.

A normális, segítőkész válaszokat előre is szépen köszönöm!



2018. nov. 25. 11:00
 1/7 A kérdező kommentje:
*objektívvel
2018. nov. 25. 11:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egyik dolog nyilván az állapot.Mennyire kopott.Van-e rajta valami sérülés.Szóval meg kell állapítani,hogy vigyáztak-e rá.Persze lehet más-szemmel nem látható- probléma: beázásból származó korrózió,amit leginkább csak szétszereléssel lehet megállapítani.Ha ezt nem teszed meg,legalább azt nézd meg,hogy az akkuházban milyenek az érintkezők!Másik: Ne verjenek át az árral.
2018. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Szerinted egy kissé használt külsejű ilyen gép 26k expóval megér 40ezret?
2018. nov. 25. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nehéz megmondani.Egy ilyen váz jó állapotban max.30e.A gyári objektív 7 és 15 ezer között kell legyen,attól függően,hogy stabilizátoros-e vagy sem.
2018. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, mégegyszer nagyon szépen köszönöm válaszodat!
2018. nov. 25. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Az exponálógomb szokott elhasználódni (nem 26 ezer felvételtől, persze), meg esetleg az mögötte levő tekerős tárcsa. Más úgy külön nem nagyon, ha valami hibája lenne, nem indulna be. Ettől persze praktikus mindent végignyomogatni rajta, no meg pártíz próbafelvétellel a készített kép élességét is.
2018. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!
2018. nov. 25. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!