Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a neve azoknak a fenykepezo...

Mi a neve azoknak a fenykepezo gepeknek amikbe meg filmet kellett rakni nem pedig digitalisak voltak?

Figyelt kérdés
Szeretnek egyet vasarolni de azt se tudom hogy keressek ra.

2018. dec. 2. 21:00
 1/8 Mkdir válasza:
100%
Analóg
2018. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyen mondjuk (kis)filmes, hagyomámyos fényképezőgép.

Mert azért kis, hiszen 1 kocka mérete 24*36mm.

Ebből volt 24 (ritkább) és 36 felvételes, ennyi fért rá.

De gondjaid lehetnek a film beszerzéssel és az előhívással.

És volt fekete-fehér és színes, abból még dia is.

2018. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Azt a fényképezőgépet, amibe filmet kellett tenni, azt filmes fényképezőgépnek hívják. Döbbenet, hogy milyen ravasz, nem igaz?
2018. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az árukeresőn analóg fényképezőgépnek hívják:

[link]

egy fotózással kapcsolatos webáruház filmesként emlegeti:

[link]

2018. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miközben itt a közvetlenül előttem levő linken csupa polaroid van, amit meg az elmúlt nyolcezer évben sosem hívtak filmesnek.


"Szeretnek egyet vasarolni"

Kicsit későn jött a kívánság, 2010 körül volt az, hogy a filmes gépek legjobbjait lehetett 12-20 eFt-ért megvenni a vaterán, de ez az időszak elmúlt, ma már csak az "olcsó" tömegcikkek vannak ott. Úgy olcsó, hogy mondjuk egy Canon EOS 300-as az kb 150 eFt volt 2000 környékén, ami nagy pénz volt, de hát mégiscsak a szélesebb kategóriának (Canon, tükörreflexes, EOS rendszer) a legegyszerűbbje volt.

2018. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miközben itt a közvetlenül előttem levő linken csupa polaroid van"

Akad klasszikus filmes is

[link]


"amit meg az elmúlt nyolcezer évben sosem hívtak filmesnek."

Kapaszkodj meg: a Polaroid hívja "instant filmnek":

[link]

2018. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Akad klasszikus filmes is"

Igazad van, a második oldalon, nem néztem le eléggé.

"Kapaszkodj meg"

Nem kell, elég stabil vagyok, de akkor pontosítok, a polaroidot sosem hívta senki hazánkban filmes gépnek.

De ha írásod alatt ott lett volna, hogy személyes kudarcnak éled meg azt is, ha a hozzászólásod témájában pontosítanak, hát hallgattam volna. :)

2018. dec. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De ha írásod alatt ott lett volna, hogy személyes kudarcnak éled meg azt is, ha a hozzászólásod témájában pontosítanak, hát hallgattam volna. :)"

Én nem élem meg kudarcnak - csak a tényeket közlöm, hogy a kereskedelemben minek hívják/hívták az ilyen gépek által használt médiumot.


Lásd a Wikipedia szócikkét:

[link]

vagy ezt az 1972-es reklámot:

[link]


Hogy kis hazánkban minek hívták, arra nem találtam utalást (bár az 1970-es/1980-as években - amikor ezeknek aranykora volt: [link] - COCOM-listás termék lehetett[???], így nem sok került be hazánkba).

2018. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!