Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » IRIS - ha egy kamerának van...

IRIS - ha egy kamerának van Iris-funkciója, akkor tulképpen azzal másodlagossá véálik az "f" értéke, mert alá lehet menni?

Figyelt kérdés

Jól értelmezem? pl adott egy f2,8-as optika, de az Irist ha kinyitom, akár képes úgy is működni, mintha f1,4-es lenne?


Vagy ha nem, akkor mire szolgál pontosan az Iris?



2018. dec. 7. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Régen ezt blendének neveztük és köztudomású volt, hogy a blende szűkítése növeli a mélységélességet.

De ezeket a mai témákat annyira nem ismerem, hogy ez valami szoftveres trükk, vagy mi lehet.

2018. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az értéke nyitottan értelmezendő.
2018. dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az optika F2,8-as, akkor ez a legnagyobb nyitott rekeszének értéke. Legfeljebb csak zárni tudod, vagyis ez az érték F4, F5,6 stb lehet, de F1,4 nem
2018. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem, de sztem pont fordítva van, mint ahogy az első hozzászóló írta nem?


csak érdekes, mert már a második ember mondja nekem, hogy ne is foglalkozzak az f2,8 értékkel , mert tök mindegy, sötétben kinyitom az irist és ennyi, tud szépen venni.


na ezért nem tudom, mit gondoljak ...

2018. dec. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!