Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Pénztárral rendelkező cégnél...

Pénztárral rendelkező cégnél minden dolgozó feje felett ott lehet (vagy szokott lenni) a kamera?

Figyelt kérdés

Én eddig sehol nem figyeltem erre, de nemrég a munkahelyemen felszereltek kb. 10 kamerát, amiből három közvetlenül a pénztárban dolgozókra irányul, kb. egy méterről, fentről.

Gyakorlatilag azt is látják, ha kifújom az orrom.

Ez szabályos? Lehet, hogy igen, de borzasztóan zavaró.

Ez már mindenhol így van?



2018. dec. 19. 21:43
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
42%

Igen szabályos, de elvileg kéne egy plusz papírt alá írattatniuk veled hogy munkahelyeden megfigyelnek blabla stb stb.

Egyébként egyre gyakoribb, nem mondom hogy mindenhol így van (nagyoknál szerintem mindenhol) de a kisboltokban is egyre gyakoribb

2018. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

"Gyakorlatilag azt is látják, ha kifújom az orrom."

A kamera élet- és/vagy vagyonvédelmi célokat kell szolgáljon.

Tehát ha az orrodat fújod, és a felvételt megtekintője ezt szóváteszi, vagy szankcionál, az szabálytalan. A munkavégzést a kamerafelvételek alapján tilos ellenőrizni (Kivéve ha pl. dézsmálod a kasszát. Vagy ha az írásos beleegyezésed adod, hogy egy adott eset kapcsán megnézhessék a rólad készült felvételeket. Tudom, hogy a gyakorlatban nem így működik, de ez a fő szabály.) Ha emiatt mégis hátrány ér, a munkaügyi bíróság neked ad igazat.

[link]

2018. dec. 20. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 20. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!