Létezik olyan film régi fényképezőgépekbe, ami nem negavít?

Figyelt kérdés

Van egy fotovetitőm, még filmkockáim is vannak hozzá, tudjátok, (kivágjátok és belerakjátok). Nos, csak azt nem értem hogy lesz abbol pozitív :)

Az lenne a legkönnyebb ha lenne pozitív film, de nem nagyon értek ehhez. Valaki valami tipp?


2018. dec. 28. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt diának hívják
2018. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Régen úgy lett pozitív, hogy elmentek előhívatni és akkor készült róluk a pozitív példány. A fényképezőből csak egy esetben jött ki pozitív kép: ha azonnal előhívható volt a film, amit a köznyelvben polaroidnak hívtak a márka után.


Mai modern otthoni körülmények között digitálisan is megcsinálhatod, először beszkenneled nagy felbontáson, majd egy képszerkesztőben adsz rá egy negatív effektet. A negatív+negatív így pozitív színezetet kap.

2018. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 15:50-ös: tévedsz, régen volt NEGATÌV film - ez az, amiböl utá na papírképet lehetett csináltatni, meg volt DIA, ami elöhívás után mindjárt nézhetö volt és ez az, amit a kérdezö keres, ezeket lehetett úgynevezett diakeretekbe tenni és utána vetítövel direkt megnézni.
2018. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dia-t most is lehet szerintem venni, az eleve pozitív.
2018. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 repulo ***** válasza:

#4.

Attól függ, hogy fordítod. :-)

2018. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kapni sem lehet már, az előhívását sem szokták vállalni, ha jól tudom, mert olyan egyedi kezelést igényel, ami nem lenne gazdaságos:

[link]

[link]

2018. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem létezik.

Viszont negatívról, papírképről, sőt digitális képről is tudnak diát készíteni.

Nem olcsó és lehet sokat kell rá várni míg elkészül, de ha ezt szeretnéd, akkor kérdezz rá fotó kidolgozó cégeknél.


Szerintem olcsóbb egy projektort beszerezné és számítógépről/laptopról, arra alkalmas telefonról/tabletről powertpoint/ooo impressel összerakott diasorozatot lejátszani.

A hatás ugyanaz.

2018. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kapni sem lehet már."

"Nem létezik."


[link]


[link]


:D

2018. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem olcsó ma sem a dia, de régen sem volt az.. Egyébként hogy OFF legyek, én tudok itt Fehérváron olyan boltot, ahol VHS kazettát is lehet akár újat is kapni, ott is vannak filmek is..
2018. dec. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!