Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a kialakítan...

Mi a véleményetek a kialakítandó IP kameraszettemről? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Ki szeretnék alakítani egy később bővíthető, kültéri IP kamerarendszert!

Kamerának 6db. Hikvision DS-2CD2020F-I ( [link] vagy 6db. Hikvision DS-2CD2120F-I ( [link] esetleg vegyesen gondoltam. A megtáplálásukról egy TP-Link TL-SF1008P 10/100Mbps 8 portos POE switch ( [link] gondoskodna, a videót pedig Hikvision DS-7616NI-K2 NVR-rel ( [link] rögzíteném (2Tb-os külső HDD-ra).

A kérdéseim a következőek volnának:

1. A két kameratipus között mi a különbség, mi alapján válasszak?

2. NVR-t jót választottam, Hikvision NVR és Hikvision NVR közt mi lehet a különbség (16 csatorna fontos számomra, kicsivel drágább a 8 csatornástól, de még bőven bővíthető)?

3. CAT5e UTP kábel egyenlőre bőven elég, de érdemes drágábbat venni, gondolva a jövőben várható fejlődésre?

4. Ezek az NVR-ek vajon mennyire lehetnek kompatibilisek a kínai ONVIF IP kamerákkal?

Esetleg volna bármi ötletetek? Minden érdekel!



#ip #utp #IP kamera #biztonsági kamera #dome kamera #kameraszett #bullet kamera
2018. dec. 29. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A hdd-t belőre szokás tenni, lehet kettőt is, a 2TB kevés.

Kameránál EXIR Led-es kamerákat érdemes választani, ha fenn áll az hogy jármű fénye belevilágíthat, ezek (úgy tudom) tudják azt kompenzálni.

A két kamerád kb, azonos..

"Hikvision NVR és Hikvision NVR " hát ez így.. teljesen uaz, nem?

A te itteni rögzítőd a H265-ös kódolást támogatja.

Kábelnél tök mindegy, később is vehetel.

Onvif rendszer, az a bökkenő szokott elő állni hogy a mozgásérzékelése nem működik, de más igen.

2018. dec. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Azt nem tudtam, hogy a HDD-t bele kell rakni az NVR-be, akkor ezen majd így gondolkozok!

A két általam belinkelt kamera helyet válasszam mondjuk ezt a kettőt: Hikvision DS-2CD1021-I ( [link] vagy Hikvision DS-2CD1321-I ( [link]

A 2-2 kamera mindkét esetben nagyjából egyforma, a különbség köztük az, hogy az egyik bullet a másik dome kialakítású. A kérdésem arra irányult, hogy melyiket célszerű választani és miért (bullet vagy dome)?

NVR és NVR közt mi a különbség? Van pl. a Hikvision DS-7616NI-K2 NVR ( [link] vagy a Hikvision DS-7616NI-E1/A NVR ( [link] mindkettő 16 csatornás Hikvision NVR, érdemes a drágábbat választani, vagy az olcsóbb is ugyanúgy megfelelhet, mi lehet a különbség?

2018. dec. 30. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:

A K2-es fejlettebb, jobb, és H-265ös.

Bullet vagy doom, ezt neked kell eldönteni, egyik feltűnőbb másik kevésbé.

Ez 2MP és Exir: Hikvision DS-2CE16D8T-IT3E

Ebből a kamarából olyan lenne jó ami varifókális, azért hogy a fókuszt te magnak ahogy kell be tudd állítani.

Nézni kell a látószöget is, a szűkebbek messzebb visznek el ugye, azok inkább megfigyelésre valók, míg a szélesebb látószögűeknél nem igazán, ott közeli mozgásra koncentrálunk.

A két másik kamera egyik se "Exir" de attól persze jók.


Egyébként nyilván a H-265-ös kódolást úgy tudja, ha a kamod is olyan, ez a kódolás kisebb terjedelmet ad és szebb vmivel a kép.

2018. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tehát utcára érdemesebb az exirest, és varifókálisat, de ha nem varis az se baj.

A 2MPix-el az a minimum felbontás, nekem 4-es van az utcára nézve, de 3-masba van, az is elég.

Ma ezeket a nagyobb felbontásúakat is jó és kedvező áron meg tudja bárki venni.

2018. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezzel a Hikvision DS-2CE16D8T-IT3E kamerával az a bajom, hogy nem IP! Csak IP kamerákból szeretném kiépíteni a rendszert, azokból is olyannal, amalyek PoE switch-el megtáplálhatóak. Azt szeretném, hogy csak egy szál UTP kábel legyen a kamera és switch közt (padláson), semmiképp ne kelljen kábelt húzni a rögzítőig.

A Hikvision DS-2CD2T22WD-I5 ( [link] tűnik még jó választásnak, de ennek 6 mm-es az otikája, én pedig azt szeretném, hogy nagy legyen a kamera látószöge. Max. 15-20 m-re kellene ellátni, viszont jó lenne, ha belátott terület már a kamerától kezdődne.

(Az-az igazság, hogy ezt az egészet az drágítja meg, hogy IP rendszerben gondolkodom. Lehet, hogy a padláson inkább egy DVR-t kellene elhelyeznem és odabefuttatni a kamerák koax illetve tápvezetékét? A DVR bírná a padláson uralkodó nyári meleget?))

A H-265 -öt igazából egyik általam linkelt kamera sem tudja, ennek ellenére valószínűleg már érdemesebb lenne +10.000 Ft-ért az újabb NVR-t megvennem.

2018. dec. 30. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, elnéztem tényleg! Ez nem IP..

[link] de ez nem olcsó.

Elbírja mert van aktív hűtése, meg oda tenni jó ötlet.

A rögzítőből a K2-eset venném egyértelmű.

2018. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Meg kell nyilván egy ups is mellé, szinuszos, az jobb.

Ha lejár a gari a csipszet bordáját leveheted és tehetsz rá nagyobbat, csak nem szokott könnyen lejönni mert rá ragasztják, és érzék meg óvatosság kell leszedni!

2018. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó kamera tényleg fényévekkel(!) komolyabb az általam említettnél, ráadásul az eBay-en elég korrekt áron beszerezhető ( [link] én egyenlőre mégsem szeretnék ennyit költeni egy kamerára.

Valószínűleg mégis maradok a megálmodott full IP rendszernél!

Köszönöm a segítő hozzászólást!

Ui. Tényleg eszméletlen jó kamera, főleg az eBay-es 42.000 Ft-ért!

2018. dec. 30. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy megmerném venni onnan, 96,6% csak, vagy ez ott elég? Haverom szokott de csak csecse becse dolgokat.
2018. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én szerintem belevágnék, ha ilyet szeretnék venni. Eddig egyszer voltam vak, PTZ-s kamerát vettem pont, egy olyan eladótól, akinek még egy adásvétele sem volt. Nagyon olcsón adta és bedőltem neki. Másnap vettem csak észre, akkor rájöttem, hogy behúztak a csőbe. Kb. 10.000 Ft-ot fizettem ki. Úgy voltam vele, most legalább kipróbálom, mit lehet tenni, ha átvernek. Kivártam a kb. 40 napot, aztán jelentettem, hogy nem kaptam meg a terméket. Már másnap visszautalták a pénzem.

Az előbb egy USA FIRMWARE-s változatot linkeltem hirtelen, jobban megnézve, inkább ezt választanám ( [link] bár lehet, hogy mindegy.

2018. dec. 30. 17:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!