Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon fényképezőgéphez távkiol...

Canon fényképezőgéphez távkioldót akarok venni, az csak fotózásnál, vagy videó felvételnél is használható? Ill. ugyanitt a focus is emgodlható?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy van olyan távkioldó, amin van zoom, de sehol nem írják, hogy videóra alkalmas-e?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 8. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

kifejezetten videokamerának készült eszközöknél (különösen a Sonynál) jellemző, hogy zoomot is vezérlő távirányítót készítenek, de fényképezőgépeknél ez kevésbé jellemző, sőt egy csomó gépnél eleve lehetetlen is volna (lásd bővebben lent).


a távkioldó csatlakozások és így a funkciók is gyártó, sőt géptípus függőek. a Canon jellemzően két féle távkioldó csatlakozást használ. az alacsonyabb kategóriájú gépeken vagy csak infra van (esetleg még az sincs), vagy jack dugós csatlakozója van a távkioldónak. a komolyabb gépeiken pedig egy speciális N3 jelzésű csatlakozót használnak a távkioldó csatlakoztatására. a távkioldó általában AF-et ugyanúgy tud kezelni, mint alap esetben az exponáló gomb félig lenyomása (viszont fotózásnál sok esetben ezt érdemes kikapcsolni inkább). ezen kívül elsütni tudja még a gépet, illetve ha olyan kioldót veszel, akkor a kioldóban van időzítési lehetőség is, hogy milyen késleltetéssel és időközönként exponáljon. ez már a távkioldó saját tudása, az időzítés után adja le az exponáló jelet a gépnek.


hogy a Canon távkioldó videó indításra/megállításra is alkalmas-e én sosem próbáltam és most nincs is kéznél, hogy meg tudjam nézni neked. (a Google keresést meghagyom neked). mivel beállítástól függően az expo gomb is tud videót indítani/megállítani, szerintem a távkioldóval is ugyanúgy működik, de biztosra nem mondanám.


nem írtad, hogy milyen kialakítású gépről van szó, de ha DSLR, vagyis tükörreflexes, esetleg MILC, vagyis tükör nélküli cserélhető objektíves, akkor eleve nincs elektronikus zoom vezérlés a Canonnál (Sonynál pl. előfordulhat ilyen is, de ott is objektív függő). a ilyenkor zoomot kézzel tudod csak tekerni, így erre távkioldó sem képes - kivéve, ha külön motorokat és fogaskerekeket szerelsz az objektívre, hogy ezt elvégezze. DSLR-el forgató filmesek így szokták megoldani az élességállítást is, szóval a zoom ugyanígy megoldható, de körülményes, nem gyári instant megoldás és nem is távkioldó szintű kérdéskör.


ha olyan kompakt vagy bridge géped van (vagy Sony gépeknél olyan objektívet használsz), aminél a gépen gombnyomással elektronikusan (vagy más módszer mellett úgy is) lehet zoomot vezérelni, akkor elképzelhető, hogy a távvezérlő is képes lehet erre, de ez megint csak típus függő. ha már nem csak az exponálás és az ezzel szorosan összekapcsolódó AF vezérlést tudja a távkioldó, akkor inkább távirányítóról beszélünk, mintsem távkioldóról, hiszen a kioldásnál többet is tud az eszköz, de ez csak kifejezési kérdés.

2019. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában a félig lenyomást is tudják.

Tehát a csak fókuszt is.


Az ebay-en emeberbaráti áron tudsz rendelni. Én postaköltséggel együtt egy 3 hete vettem egyet 3ezerért.

Igaz még nem küldték... :))))

2019. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!