Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezt nem értem, miért így van?

Ezt nem értem, miért így van?

Figyelt kérdés

AVCHD-ban, CMOS szenzorral a legtöbb fényképező ezt az ócska interlaced kiolvasást használja.


Általában 30 ilyen, 30 olyan képkockát rögzít, majd szoftveresen összefűzi, ez 60 fps. Ennek mi értelme, kérdem én? 24 vagy 25 valódi progresszív képkockát rögzíteni ugyanennyi erőforrást igényelne nem...?


Akkor ez megint csak egy jó marketing fogás, szoftveres hülyítése a gépnek hogy vedd a drágábbat, ugyanazzal a szenzorral, ugyanazzal a feldolgozó egységgel, processzorral...!?


És ne fogjuk a CMOS-ra, mert van 3CMOS Panasonic kamera ami true progressive...



2019. jan. 26. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Biztosan igazad van. De mi a kérdés?
2019. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miről beszélsz, nincs interlace a mai fényképezőkben. Amit egy CMOS produkál, az a rolling shutter, ami valóban annak köszönhető, hogy soronként olvassa ki az adatot az érzékelőről, de ennek nincs sok köze az interlace-hez. Nem tudom, hogy erre gondoltál-e, de ha igen, a második bekezdésednek akkor sincs értelme, mert semmi ilyesmi nem történik.
2019. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet én értem félre.


https://www.youtube.com/watch?v=qqhe7aEaLO0


A 60 fps az én értelmezésem szerint 30 odd és 30 even képkockából tevődik össze. Mivel 24-25 fps-től már folyamatosnak látjuk a képkockák folyamát (videó), így "nem tűnik fel", de még mindig interlaced lesz az a videó (pl. 1080i)


A progresszív ezzel szemben soronként olvassa ki, és sokkal élesebb, folyamatos, szaggatásmentes a videó (jobban leköveti a mozgást).


A rolling shutter is egy általam is ismert jelenség, és értem is hogy mi, de akkor egy progresszív videón miért nem látszik? Mert nem látszik. Ha true, és nem az interlaced van összefűzve, a 60 fps 30 képkockába.


Én csak szeretném megérteni mi miért van a videózásban úgy, ahogy. Ha segítenétek, valami példával, vagy leírnátok akkor mi a különbség, mitől lesz ilyen egy videó (1080 50p)


https://www.youtube.com/watch?v=4T10ZIpk_O0


És nem ilyen (nézzétek az éleket hogy recésedik, állítsátok meg a videót):


https://www.youtube.com/watch?v=R7dYPiVKR_g


Ez csak két példa, más gépek stb., de általánosságban ilyen a minőség...


Az én fényképezőm is 1920x1080 (60i/50i), AVCHD kodekba csomagolva, .mts kiterjesztéssel, illetve 1280x720 (60p/60p) szintén AVCHD. Ugyanolyan recésedés, szaggatás, (és az általatok említett rolling shutter is) látható mindkét verzión. Pedig elvileg a 720p az progresszív lenne (ha az lenne, de ez csak a már említett interlaced trükközés. Semmi különbség...

2019. jan. 26. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:

A tévécsatornák spórolás miatt csinálják, mert így kevesebb sávszélesség kell a videók átküldéséhez és tárolásához.


Amit te tapasztalsz a saját videóidnál az szerintem egy rossz beállítás következménye lehet, mert nem tudom elképzelni, hogy nem váltottsoros módban is váltottsorosan vesz fel a fényképezőgép... Mutass róla videót, mert így vaktában csak találgatni lehet.

2019. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a 60 fps nem úgy jön ki váltottsoros felvétel esetén, hogy 30+30 félkép. Az ténylegesen 60 fps, tehát valóban 60 képkocka van másodpercenként, csak a félképek miatt feleződik a felbontás horizontális irányban és ezért látszódik homályosabbnak/rosszabb minőségűnek a kép. Az megint egy másik téma, hogy az váltottsoros képet eredetileg a katódsugaras képernyőkhöz találták ki és ott tényleg nem venni észre ezt a recéződést, szaggatást, de a mai monitorok alkalmatlanok a megjelenítésére, ezt csak az ipar erőltette rá mindenkire.
2019. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 nincs most olyan publikus videóm amin meg tudnám mutatni. Egyébként nagyon rosszul beállítani mit lehet videó módban? Záridőt (csak a flickr reduction szintjén...), rekeszt, iso-t nem lehet állítani. Megnyomom a gombot és veszi.


A videó módok között lehet váltani és ennyi. Program automata, vagy rekesz előválasztás módban szoktam hagyni, ha ez számít egyáltalán videónál.


Szaggatás alatt nem a képkocka megállását értem egyébként, hanem az élek recézését, és eleve az egész videó hiába fullhd vagy hd, kb. olyan szinten van mint a régi gépem VGA felbontású videója (nem "kockás" hanem simán csak nem éles...) Az legalább még CCD-s.

2019. jan. 26. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a kamerád pontos típusa? Továbbra sem hiszem, hogy ennek a scannelési módokhoz bármi köze lenne. Azt már elképzelhetőbbnek tartom, hogy egy 30 FPS anyagot a tömörítés során alakítja 60 FPS-sé. Olyannal én már találkoztam, hogy valaki utómunka során elköveti ezt a hibát, azonban hogy a kamera csinálná ezt, én még nem láttam. Ha így van az gáz, bár kínai GoPro koppintások pl. HD anyagot interpolálnak 4K-ra, hogy a dobozra ráírhassák, hogy 4K gép, de az nagyon meglepne, ha márkás termék csinálna ilyet.
2019. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Panasonic GF2-ről van szó.


Valahogy ez lenne az elvárás:


[link]


Na találtam videót, hogy nekem hogy jelenik meg monitoron. Így:


https://www.youtube.com/watch?v=H1y1sIOXDBI


Nézzétek a függőleges vonalakat... Főleg ahol kontrasztos.

2019. jan. 26. 19:12
 9/9 A kérdező kommentje:

És még ennyit, példának:


https://www.youtube.com/watch?v=fT4lDU-QLUY


Nálam a minőség itt kezdődne, olyan szép egyenletes, akadás és bárminemű szaggatásmentes videó... A közeliek még élességben is megfelelőek.


Ilyennek kéne lennie a fényképezők által kreált videóknak is...

2019. jan. 27. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!