Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 1300D-hez VIDEÓZÁSHO...

Süli Laura kérdése:

Canon EOS 1300D-hez VIDEÓZÁSHOZ, rövidfilm készítéshez milyen obit érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Eddig egy 18-55-öst használtam, és fotózásra alkalmas, videózásra kevésbé...Gondolkodtam nagylátóban, de nem tudom, hogy ár-érték arányban megéri-e...

Vagy milyen beállításokkal tudnám kihozni a gépemből a mozgóképeknél is a maximumot?


Köszönöm, ha segítesz!



2019. márc. 24. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Videózáshoz videókamera való, nem videóképes fényképezőgép.

Az optika meg attól függ, mit akarsz felvenni.

2019. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Első lepontozását nem értem.

Fényképező géppel videózni, videókamerával fotózni legfeljebb Mancika szoborral szintű felvételhez jó.

Filmfelvételhez korlátozottan alkalmas a fényképezőgép.

Számos funkciót nem tud, amit egy kamera igen.

Pl. finom zoom nincsen. Lehet fókuszt állítani, de nem olyan gumifarthos módon, mint egy kamerával.

És az obi is nagyon-nagyon függ attól, hogy mire kellene.

A kérdező által írt fókusz átfogás gyakorlatilag semmit nem mond.

2019. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Témától függően akár a 18-55-ös is elég lehet neked. Mindenesetre az 50mm-es 1.8-as ahogy fotóhoz, videóhoz is nagyon népszerű. Ha kevés fény mellett dolgozol, mindenképp ajánlom figyelmedbe. Ez elég olcsó opció, de ha nagyon szűk az anyagi kereted, és nem zavarna az autófókusz hiánya, ebay-en meg lehet nézni a régi helios objektíveket. Ezeket adapterrel együtt 10 ezer forint körül már meg lehet fogni, és a képminőségük is kiváló. Ennél többet tényleg csak akkor lehet mondani, ha ismertek a céljaid és az anyagi lehetőségeid.


Egyébként még mindig meg tud döbbenteni, hogy milyen gyakran olvasom ezt a "videózáshoz videókamera" kijelentést. 10 éve még megértettem, hogy nehéz a berögződéseket kigyomlálni, de 2019-ben tényleg elég lenne csak kinyitni a szemeket. Persze, vegyen EOS C szériát, ha van rá pénze, de azalatt a videókamerák legfeljebb praktikusságban vehetik fel velük a versenyt a fényképezőkkel (tévéknél ezért részesítik előnyben), képminőséget tekintve csúfosan alul maradnak. De nem nekem kell hinni, csak körbe kéne nézni a szakmában. Akinek meg ennyi rálátása sincs, az meg nem értem, hogy miért áll ki ilyen határozottan a véleménye mellett.

2019. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

Mítoszok, hiedelmek és legendák.


Ma már léteznek fényképezni tudó videókamerák. És itt nem a kommersz bridgékre gondolok elsősorban.

A fényképezés az 1"-os szenzornál kezdődik, így aki univerzális gépre vágyik annak ott a Sony RX10-es sorozata és a Pana FZ1000, FZ2000-2500 és most legújabban az FZ1000 M2 !!!


De aki "filmes" eszközre vágyik, olyanra ahol az adott körülményekhez szeretné kiválasztani a nagy fényerős fix obiját az maradjon a milceknél : a Sony alfa sorozatánál, vagy a Pana G-és sorozatánál....Ja és ragaszkodik a 4/3-as vagy az APS-C szenzorhoz...

2019. márc. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

kérdező: először azt érdemes tisztáznod legalább magaddal (meg ha segítséget szeretnél, akkor a többiekkel sem ártana), hogy szerinted a 18-55 miért csak fotózásra alkalmas, de videózásra kevésbé?

ebből derül csak ki, hogy mi a gondod vele, mi az, ami miatt másmilyet szeretnél. ha ez megvan, utána érdemes csak elkezdeni keresgélni, hogy mi legyen helyette, mert amíg nem tudod, miért és miben akarsz másmilyet, addig azt sem tudhatod, hogyan találhatod meg, amit keresel...


a 18 mm már nagylátó (még cropos vázon is), persze vannak ennél nagyobb látószögek is, viszont ezek jellemzően drágábbak is, meg nagyobb a torzításuk is. pl. emberi arcot (pláne magadat) nem biztos, hogy szeretnél nagyobb látószögű objektívvel videózni, mert lófejet csinál.

az ár-érték arány egy nagyon relatív fogalom. attól, hogy valaminek jó az ár-érték aránya még lehet megfizethetetlen is és ugyanígy lehet teljesen felesleges is számodra.

hogy NEKED mi mennyire éri meg, azt leginkább a TE szükségleteid, a TE igényeid és a TE pénztárcád határozzák meg. neked kell tudni, hogy szükséged van-e egyáltalán nagyobb látószögre, vagy hogy milyen gyakran használnád, mennyire volna hasznos és mennnyit érdemes, sőt mennyit vagy képes költeni rá.

2019. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

"Fényképező géppel videózni, videókamerával fotózni legfeljebb Mancika szoborral szintű felvételhez jó.

"

Ez elmondható a kompakt fényképezőgépekről és a kis camcorderekről is.


" Pl. finom zoom nincsen. Lehet fókuszt állítani, de nem olyan gumifarthos módon, mint egy kamerával."

Használtál már STM vagy USM objektívet?


Kérdező: a gyújtótávolságot a téma adja meg, az objektív minőségét pedig a pénztárcád. Itt nincs ár érték arány, csak kompromisszum.

2019. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!