Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen színtelítettség tekinth...

Milyen színtelítettség tekinthető általánosnak digitális megjelenítők között?

Figyelt kérdés

Az a gondom, az a színtelítettség, amit a laptopom megjelenítőjén beállítok, más eszközökön túlságosan is erős sínekben jelenik meg...


Ti mihez méritek a színbeállítást?


2019. ápr. 1. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs profi mérőkamerád, akkor mihez tudod mérni?

A természetességhez.

Természetes arcok, zöld növények, ilyesmi.

Amit még tapasztalni lehet sok TV-nél, hogy pirosba hajlik, de ha levesszük a színtelítettséget, úgysem jó.

Ekkor kell a piros-zöld eltoláson finomítani a zöld irányába és kész.

Az RGB-szintek korrigálása már nagyobb tapasztalatot igényel, illetve műszeres segítség sem árt hozzá, abba ezért sem érdemes belemenni, de LCD-nél többnyire nem is szükséges.

2019. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Félreértetted a kérdést. Lehet hogy félreérthető is volt...


Nem az a gond, hogy nem tudom beállítani a saját eszközömet. Mert hogy a laptopom szerintem természetes.


Hanem az, hogy ha a laptopomon beállítok egy képet és azt kiposztolom, akkor az a legtöbb monitoron/kijelzőn túlzott színtelítettséggel jelenik meg.

2019. ápr. 2. 06:28
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mert hogy a laptopom szerintem természetes.

..... a laptopomon beállítok egy képet és azt kiposztolom, akkor az a

__legtöbb__ monitoron/kijelzőn túlzott színtelítettséggel jelenik meg."


Akkor nincs jól beállítva a laptopod kijelzője!

Az egy dolog, hogy te úgy látod, hogy jó

de nem jó, mert a többin nem az jelenik meg amit beállítottál.


nézd meg ezt és ha kérdésed van, várunk vissza! :)


https://www.youtube.com/watch?v=wrsuWsgk_Cw

2019. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!