Nikon rendszervakut hogy tudok kioldoval canon 5D gephez hasznalni?

Figyelt kérdés
Meg sose hadznaltam vakut, de most kene egy sulis feladathoz, es egy napom van ra hogy kitapasztaljam és sajnos csak nikon vaku all most rendelkezesemre, annyi segitseget kaptam hogy lehet canonhoz is hasznalni, csak kioldoval, esetleg valaki tud ebben segiteni hogy hogy tudom úgy hasznalni? Sajnos holnap lesz egy fotozas és utolso pillanatban sikerult ezt is megszereznem, csak a modell is a tokeletes modell és kb egy honapban egyszer jon le, sajnos ez hulyen alakult minden az utcso percre esik, de jolenne ha holnapra mar tudnam vakuval fotozni, esetleg valaki eltudja magyarazni?

2019. ápr. 8. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez nem fog menni, mivel - gondolom - semmilyen kioldód nincs, manapság meg mindent csak a neten lehet rendelni, és holnap reggelre nem fog megjönni.

Ezt a kettőt csak úgy lehetne szerintem összepárosítani, hogy az automata vakuzás elfelejtődik, távolság, blende, ISO összefüggéseket neked kellene értékelni, és aszerint állítani a paramétereket. De ahhoz kéne vagy vakuzsinór (annyira nem rémlik, van-e az 5D-n aljzat, az meg pláne nem, hogy a nálad levő vakun van-e), vagy egy kioldó páros (vezetékes vagy rádiós).

2019. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Illetve, https://www.youtube.com/watch?v=MOpnqTEFfbU

Ezek szerint villanni villan, akkorát, amekkora be van állítva rajta.

2019. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgynevezett slave módban el kellene tudnod villantani a vakut.

A vakut külön álványra, vagy talpra teszed , és "S"-re állítod, ugyan úgy a fényképezőgép menüjében is a vakunál is "S"-re. aztán lehet próbálgatni.

2019. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs a Canon 5D-ben ilyen funkció.
2019. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, csak feltételeztem,hogy van saját vakuja, mivel az egy pro kategóriás gép.

Ja, hogy nem mai gyerek, bocs...

2019. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mást nem, valakitől kérsz majd kölcsön kioldót a helyszínen. De ha a rendszervaku adott, akkor 100%, hogy kioldót is biztosítanak hozzá.
2019. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!