Kinyitottam a filmes gép hátulját, mennyire ment kárba a film?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, nem nagyon használtam még filmes gépet, most "idegenként" kísérleteztem vele. nagyjából a tekercs felére fotóztam már, amikor visszacsuktam, a számláló visszaugrott az elejére. Mit lenne érdemes tenni?

2019. ápr. 11. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a rész amit fény ért az oda veszett. A többi kép ami benne van a kapszulájába az nem ment tönkre. Ez kb 3-4 kép kocka ami oda lett.
2019. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

És így most visszatekerte az elejére? :D

Úgy értem, a maradékra tudnék még fotózni?

2019. ápr. 11. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha csak a számlálót nullázta le és nincs benne automatikus visszatekerő motor, akkor nincs visszatekerve, lehet folytatni a használatot, a kazettában lévő részre.

Viszont a felcsévélő orsón lévő rész is károsodik ilyenkor, hullámos formában, ahogy átszűrődött a fény a rétegeken.

Hogy mennyire, az függ az expozíciótól.

2019. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem azt a tekercset már ne használd tovább, tekerd vissza és hivasd elő azt a részét ami nem károsodott. De jelezd a laborban, hogy kb hány kép az ami vélhetően jó, hogy ne hívjanak elő üres vagy rossz képet fölöslegesen, mert sokba fog kerülni.
2019. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha pontositanád a gép tipusát?

Kazetta esetén ami a kazettában maradt az használhato. A másik oldalnál attol is függ, hogy milyen szorosan tekerte.

2019. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

A feltekert résznek lehet hogy csak a széle ment tönkre

Valszeg lesz olyan kocka ami teljesen megúszta.


Hej azok a régi szép idők amikor még ilyenekkel kellett kínlódni...


Ha ez kellett most megkaptad...

2019. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem azt a tekercset már ne használd tovább"

Gondolkozz már egy kicsit, ha nem esik nehezedre! A kazettában lévő maradéknak ugyan mi baja lehetne és minek herdálná el valaki, ha simán fotózhat rá?

2019. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Ez egy Yashica power zoom 105 (ez van ráírva :D) , kíváncsiságból vettem elő. Ha azért lesznek jó képek, akkor használom még, csak már nagyobb óvatossággal

2019. ápr. 11. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:

a kazettán am maradt részre tudsz fotózni, annak semmi baja nem lesz. az eddigiek valószínűleg megsemmisültek, de talán nem teljesen mentek tönkre. majd elohivasnál kiderül.


többször ne nyisd ki és a film cseréig ne bízz a számlálóban

2019. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!