Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem tükörreflexes fényképezőgé...

Nem tükörreflexes fényképezőgéppel is lehet elmosódott hátterű képeket csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy gépet, hétköznapi használatra,nyaralások stb. megörökítésére.Fontos lenne,hogy bármilyen fényképező képes-e elmosni a hátteret,vagy csak a tükörreflexes?Kicsit utánanéztem ennek a mélységélességnek,és azt írják,hogy néhány kompakt géppel is összehozható a dolog.Mivel nagyon nem vagyok szakértője a témának meg szeretném kérdezni,hogy milyen gépet lenne érdemes vennem olyan 70-80 ezer forintig?

2019. ápr. 29. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Olvasgass még utána a témának mert az tisztán látszik, hogy fogalmad sincs róla. A mélységélességnek nincs köze a fényképezőgép tükörreflexes mivoltához. A háttér elmosása a tárgytávolságtól, a fókusztávolságtól, a rekesztől és a szenzor méretétől függ.
2019. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És érdemes megemlíteni a leképezési arányt is, de a kérdező nyilván nem erre kíváncsi. Kompaktgéppel az elmosott háttér nehezen hozható össze: jellemzően úgy, hogy teleobjektív állasra zúmolsz és a téma viszonylag közel van, néhány méterre, ez portréhoz használható trükk. De úgy nagy általánsságban kompaktgéppel nem számíthatsz arra, hogy a háttér homályos lesz. Ha ez a vágyad, akkor a kompaktgép nem fog ebben segíteni, érdemes a dslr, esetleg milc vonalon tovább szaglásznod.
2019. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Kiegészítés: a jobb bridge gépek is szépen el tudják mosni a hátteret: nagy optikai zoomot és komolyabb rekeszméretet keress (pl. Panasonic FZ-82, FZ-200).
2019. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valóban nem igazán konyítok hozzá,mindenesetre utánanézek majd még ennek,és megnézem ezentúl a dslr,és milc gépeket is.Érdemes ezeket esetleg használtan beszerezni?Csak mert ahogy én tudom ők jóval drágábbak mint ugye egy kompakt gép.

Köszönöm a válaszokat,mentek a zöldek!

2019. ápr. 29. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a háttér életlensége optikai jelenség, minden gépnél van ilyen, még mobiloknál is, csak más mértékben és minőségben. mobilnál és kompaktnál leginkább csak akkor látszik, ha a téma nagyon közel van, a háttér meg jó messze a géptől.

minél jobb eszközöket használsz, annál nagyobb szabadságod van, hogy mikor hogyan használod és az eredmény is jobb lesz.


érdemes lehet használtan is venni fenyképezőgépet. én egyre inkább csak úgynszoktam. árban mindenképpen jobban jársz vele, csak nagyobb lehet a meghibásodás kockázata. ha nem ismered a gépet, amit veszel, illetve stresszelős típus vagy, akkor nem annyira ajánlott. minél drágább/bonyolultabb a gép, annál nagyobb a meghibásodás veszélye és minél kevesebb az ismereted, annál kevésbé szúrod ki a más számára esetleg felismerhető hibákat - ha van ilyen persze. ebben segíthet, ha egy boltban/szervizben veszel használt gépet, mert ők azért átnézik előtte, hogy nem vacakot vesznek-e be. viszont ők ráteszik a saját hasznukat is, így drágább, mintha közvetlenül a tulajdonostól vennéd. az is egy lehetőség, hogy vásárlás előtt beviszed egy szervizbe átnézetni, de annak általában díja van és ez sem garancia semmire.

2019. ápr. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tsirche ***** válasza:

[link]


Itt egy kis netes szimulátor. Nézd meg a különböző beállítások miként befolyásolják a képet, majd utána látni fogod mikre figyelj a gép kiválasztásakor.

2019. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!