Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet és...

Milyen fényképezőgépet és objektívet vegyek?

Figyelt kérdés
Az esetek 98%-ban olyan képeket szoktam készíteni, ami nem beállított, tehát, vagy akció, vagy életképek, amik talán soha nem ismétlődnek meg és lehet, hogy csak 1-2 másodpercig tartanak. Régen volt egy teljesen autómata Minolta gépem, amivel szép képeket csináltam, de haladni kell a korral és lett egy tükörreflexes gépem Canon EOS 500D alap objektívvel. Az a bajom vele, hogy szép képet csak az ott és akkori beállításokkal lehet csinálni, amire sokszor nincsen idő! Pl.: egy mozdulat, jelenség stb. Milyen gép lehet erre alkalmas?
2019. ápr. 29. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivan? Mi ez a "az ott és akkori beállítások"? Ilyet én még nem olvastam sehol. Ha az EOS500D-vel nem tudsz fotózni akkor vegyél egy jobb kamerás mobilt. Javaslom azt, hogy olvass el/végezz el pár ezzel foglalkozó könyvet/tanfolyamot/stb. Láthatóan nem a gép gyenge, hanem a tudásod.
2019. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Alacsony záridő, magas ISO, nyitott blende. Szívesen.
2019. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kigészítésként: normál autofókusz multi verzióban, AWB.
2019. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudnál valami példát mutatni v mondani? Ebből így nem derül ki, mi konkrétan az elakadás tárgya, az "ott és akkori beállítást" nem értem.

Amúgy meg használd a "P" módot a módválasztó tárcsán, ISO, WB legyen automatán. Az objektív ebből a szempontból mindegy. Amiről írtál, arra minden kit objektív tökéletesen alkalmas kell, hogy legyen.

2019. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Magyarul lassú a géped, obid, "buta" az automata üzemmód. Ezért nem jó automata üzemmódban használni a DSLR gépeket.



Cseréld le egy prémium kompaktra (nagyobb szenzoros, ill. echte gyorsabb), vagy egy APS-C milc gépre, amiben van fázis és kontraszt alapú fókusz (hibrid) is.

2019. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a válaszokat. Abszolút amatőr vagyok minden szinten a fotózásnak és ezt, hogy "akkor és ott", arra értettem, hogy meglátsz valamit és rögtön azonnal kattintani kell, mert nem lesz rá több alkalom. Nem úgy mint egy pl.: természetfotós, vagy sportfotós aki egy adott helyszínen nagyjából előre be tudja állítani a gépét és csak finomítania kell, ha már megvan, hogy konkrétan mit is akar fotózni. Nálam ez teljesen spontán szokott lenni és 1-2 másodperc alatt nem igazán lehet rendesen beállítani egy ilyen gépet.
2019. ápr. 30. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Aha így világosabb a kérdésed. De továbbra is azt állítom, hogy itt nem a géppel a tudással van baj. A Canon elég gyors, és nem értem, hogy mi az, hogy 1-2 másodperc alatt nem lehet beállítani? Valamit nagyon rosszul csinálsz.
2019. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk mélységélességet pillanatok alatt korrigálni tényleg húzós vállalás, ezért én a spontán akciófotókra fixen szűk blendével készülök, rekesz módban (A vagy Av a tárcsán). egy F6-F9 közötti értékkel általában már éles lesz a kép, és utána tényleg csak az autofókusz sebességén múlik, hogy valóban akkor és oda élesít a gép, ahova akarod.
2019. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező, jól sejtettem, go back #5 válaszhoz :)
2019. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!