Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért van az, hogy hosszabb...

Miért van az, hogy hosszabb záridőknél szinte bele-zoomol a képbe? Egy esti képet szerettem volna csinálni és 2 expóval. De a rövidebb és hosszabb záridős képemet nem tudom normálisan megszerkeszteni. (Rövidebb:20mp, hosszabb:65mp)

Figyelt kérdés
2019. jún. 7. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Csillagok?
2019. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem egészen, mert nagyon fényszennyezett helyen voltam, ráadásul iszonyat felhős hónapok óta az ég. Igazából azért csináltam 2 expót, mert egy közlámpa a hosszabb záridős képpel túlságosan világos lenne.
2019. jún. 7. 09:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebből csak az nem derül ki, hogy pontosan mi a problémád.
2019. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából írtam, hogy más záridőnél olyan, mintha bele-zoomolna a képbe... Nyilván ugyanolyan gyújtótávolságról beszélek, különben nem tettem volna fel ilyen kérdést.
2019. jún. 7. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:

"bele-zoomol a képbe"

Számodra nyilván kristálytiszta jelenség, de mi zúmol bele? És hova bele? Töltsd fel inkább egy példaképet.

2019. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed érthetetlen. Kikopott, nem zárolható zoom objektíveknél előfordulhat, hogy magától kicsúszik a tubus a súlyánál fogva, ha lefelé néz, de azt gondolom csak észrevetted volna.
2019. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képet fölösleges feltölteni... Azt hittem nem olyan nehéz elképzelni ezt. Szóval... Röviddel csinálok egy képet. Aztán ha hosszúval, akkor olyan, mintha egy hangyafingnyit állítottam volna az objektíven. De nem állítottam semmit. Minden beállítás ugyanaz, kivéve a záridőt. A két kép mégsem illeszthető egymásra. Vegyünk egy kört. A képen röviddel 1 cm átmérőjű, de hosszú záridővel 1,02cm mondjuk. Nagyjából ilyen eltérések vannak.
2019. jún. 8. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de 3 napig tartott rájönnöm a leírásodból, ezért nem válaszoltam azonnal. :)


Amire te gondolsz az a "focus breathing", nem tudsz vele mit kezdeni és nem hiba.

2019. jún. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!