LUMIX DC-TZ200 csak egy irányba tud panorámát? Ha függőlegesen tartom, akkor magasabb panorámát (ill. szélesebbet) nem lehet vele? És többsorosat sem?

Figyelt kérdés

2019. jún. 8. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szélesebbet biztosan nem.


De ne is használt a panoráma módot! Ha van PC-d, akkor töltsd le az ingyenes autostitch nevű programot. Egy amerikai egyetemen fejlesztették, ingyenesen letölthető az oldalról. Csinálsz egy halom képet arról amiről panorámát szeretnél, akár 50-et is, végigfotózod le fel-jobbra balra, ahogy akarod, beteszed a programba, beállítod, hogy mekkora legyen az elkészült kép felbontása és összefűzi azokat panoráma képbe, még után is állít bizonyos kontraszteltéréseknek.


Több, mint egy évtizede használom, volt, hogy 63 nagyfelbontású képet fűztem vele össze! Sokkal jobban használható, mint a beépített panorámakészítő a fényképezőgépekben.


[link]


ezen a linken eléred, tegyél egy próbát vele.

2019. jún. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
használt * használd
2019. jún. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem ismerem a TZ200-at, nekem TZ70 van, de ennek használhatatlan a panoráma módja. Nagy napsütésben, simán f/8-as rekesszel csinálja a képeket (panoráma módot nem lehet manuálisan), holott bőven elég lenne az f/3.3 mélységélessége, és bőven tudna rövidebb záridőt is. Így aztán f/8-al a kis érzékelővel totál részlettelenek lesznek a képek.


Úgyhogy én is programmal illesztek inkább, bár én Affinity Photo-t használok, ahogy majdnem minden másra is.

2019. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!