Canon EOS 200d vagy Nikon 5600? További lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már több hónapja nézegetek fényképezőgépeket először bridge majd DSLR jött szóba. Igazából a híres P1000 es hozta meg a kedvem egy komolyabb fényképezőhöz mint a telefonom, de sok utánakutatás után rájöttem hogy a "kompakt" szenzorjával hamar kinőném. Ez lenne tényleg az első komolyabb fényképezőgépem olcsó kompaktok után ezért nagyon sok videót néztem összesről de valahol ez valahol az a gond. Ti mit javasoltok? Kitet tudom nem érdemes venni de idővel természetesen vennék objektíveket hozzá ezért is nem akarok drágát venni mivel ahhoz már nem lenne pénz objektívre.. Legfőbb szempontok nekem a gyors fókusz illetve jobb képminőség lenne (kites objektívre gondolok most) mindkettő 18-55mm lenne. Illetve videóban igaz, hogy a Canon jobb? Köszönöm szépen előre is!
2019. jún. 18. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy körülnéztem a használt piacon is és találtam jó áron 77d-t is. Arról mit gondtoltok?
2019. jún. 20. 15:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincsenek olyan átlagemberek, akiknek pont ez a kettő/három gép volt, és ugyanazon körülmények között próbálták tartósabban, feljegyezve az eredményeket. Ajánlanám a dpreview tesztoldalt.
2019. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Neztem tesztelos oldalakat altalaban ugyanazok az eredmenyek, mindegyik masban jobb kiveve a 77d az ugye hasznaltan lenne. Lenyegeben a kerdes arra is iranyult hogy ebben a kategoriaban amiben keresek nem igazan foghatok melle? Azaz nem lenne az hogy megvennem es rajonnek hogy ez a fenykepezo nem er semmit?
2019. jún. 20. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, azért ez nem olyan egyszerű. Az autofókusz sosem lesz olyan, amilyennek te szeretnéd, az mindig olyan lesz, amilyenre a japán mérnök dizájnolta. Még a jobb minőségű filmes EOS-oknál mondott olyant a gyár, hogy mittudomén 15 m távolságra 30 km-el szembejövőt tud követni, stb. Azóta nem, de nem is sok értelme volna.

Nappali fényben vagy olcsóbb objektívekkel, vagy lerekeszelt jó minőségűekkel általában a Canon DSLR-ek AF-je megfelelően teljesít. Azt is mondhatnám, a Canon AF az a 4-5,6-os blendék esetén nem szokott csalódást okozni, de fordítva is mondhatnám, hogy az AF az ilyen objektívekre készült. Kevés fényben, igen nagy blendék esetén tud mellélőni annyit, ami pont zavaró. Tehát mondjuk egy mozgó ember feje a cél, a szemére célzok, és ha a szempillája vége éles, akkor a szemben levő ér esetleg már (teljes felbontásban bizony láthatóan) nem a legélesebb. De hát azért írtam feljebb, hogy a konkrét paraméternek nincs értelme, mert erről sosem tudom már meg, hogy az AF a szempilla végére állt (vagy átállt), vagy a pupillára élesített, de nem elég jól.

Nikonom sosem volt.

Videózni meg egyáltalán nem videózom.

2019. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!