Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik objektív mire a legalka...

Melyik objektív mire a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
Most ismerkedek még csak az új DSLR fényképezőgépemmel és vásároltam 3 objektívet hozzá: 50mm f/1.8, 18-55mm f/3,5-5,6, 55-250mm f/4-5,6. A fényáteresztő képességet durván észrevenni ha cserélem az objektíveket, illetve a mélységélességet is főleg a 50mm esnél. De többire még nemigazán jöttem rá (hozzáteszem elejétől fogva manuális módban fotózok) Szóval kérdés arra irányulna, hogy melyik való portréra például melyik tájképre stb.. Azt olvastam hogy a nagyobb gyújtótávolságú objetívek jobban torzítanak mint a nagylátó társai. Ez azt jelenti hogy a 55-250 es objektívem jobban torzítana portrénál illetve több fényre is lenne szükségem az aktuális téma fotózásakor? Köszi a válaszokat!
2019. jún. 27. 19:50
 1/10 Varga Péte4 ***** válasza:

A profik portréra inkább nagyobb gyújtótávolságú objektívet használnak, mert ezzel kisebb a perspektivikus torzítás.

Erre gondoolik: [link]

2019. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Varga Péte4 ***** válasza:
Bocsi rossz a link Ez az igazi: [link]
2019. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszi a válaszod! A nagyobb gyújtótávolságú objektíveknél (megfizethető árkategóriában) mi számít jó rekeszértéknek?
2019. jún. 27. 20:11
 4/10 Varga Péte4 ***** válasza:
42%
Az igazság az, hogy én már 20-30 éve nem fotózom, de akkoriban a 21 DIN -100 ASA érzékenységű filmek idejében az 5,6 rekesznyílás is elég volt az esetek többségében. Úgy gondolom, hogy a digitális gépek nagy érzékenysége miatt nem érdemes vagyonokat költeni extra nagy fényerejű objektívre.
2019. jún. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem is igazán a fényerő miatt vesszük ezeket az obikat, hanem a mélységélesség miatt, amit f2.8-on nyújt. Illetve, egy olyan obi ami f3.5-ről vagy akár f4-ről indul, (nem feltétlen, de) kevésbé éles mondjuk f5.6-on mint ami f2.8-ról indul.
2019. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam hogy a nagyobb gyújtótávolságú objektívek jobban torzítanak mint a nagylátó társai"

Nem az ellenkezőjét?

2019. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak én nem olvastam elég figyelmesen de nekem nem derül ki hogy milyen az obk ekvivalens fókusztavja
2019. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Varga Péte4 ***** válasza:

Kedves7!

Az én időmben a24x36mm-es filmek korában tudtuk, hogy 50mm normál, 30 mm nagy látószögű, a 250mm gyújtótávolság a tele. A CCD-k mérete általában jóval kisebb és nagyon különböző, így az objektív tényleges gyújtótávolsága ennek ismerete nélkül nem mondana semmit, ezért számolják át a 24x36 méretre.

2019. jún. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Ezért lenne szükség az ekvivalens fókusztavra...


De az hogy DSLR még nem határozza meg

2019. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
DSLR-nál már nm lehet nagy meglepetés, a szorzó 1 és 1,6 között tud változni, nem?
2019. júl. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!