Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hány órányi 1080p felvétel...

Hány órányi 1080p felvétel tárolható egy 32GB-os memóriakártyán?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tömörítéstől függ, lehet néhány perc, lehet több óra is, a felbontás nem elég ahhoz hogy ezt ki tudd számolni.
2019. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Inkább bitráta kérdése mert a tömörítő algoritmus általában egyforma...
2019. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Formátumtól és tömörítéstől függ.

Most megnéztem egy random 1 órás 1080p videót a vinyómon: 1,7 GB. Ebből kiindulva 18 óra. De mondom, ez csak nagyon durva becslés, mivel ahogy írtam, a tömörítés, meg a videó egyéb paraméterei a meghatározóak. (Pl. az sem mindegy, hogy 30, 50, vagy 60 FPS.)

2019. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2: nagyon nem.

Mondjuk méretben brutális nagy különbség nincs köztük, de ettől még xvid4 nem azonos a h264-gyel. És akkor még sorolhatnám, hogy mik vannak: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Cinepak, Indeo, Microsoft Video 1, meg jópár ritkábban használt.

2019. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4: Nagyon nem.


Az általad felsorolt kodekek fele alkalmatlan és idejétmúlt a FullHD-s anyaghoz. Másrészt ha memóriakártyáról beszél akkor fényképezővel telefonnal vagy kamerával fog készülni a felvétel. Ott meg kiesik megint egy kettő a felsoroltjaid közül.

Nagyjából marad h.264 meg az MPEG4. Maradjunk annyiban hogy a bitráta a mérvadó és nem a kodek...

2019. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve ha megnézed a telefon vagy fényképező beállításait akkor ott általában alacsony, közepes, magas minőség szokott szerepelni. Ha ezeket kipróbálod akkor ugyanazon tömörítési eljárás lesz a két videóban csak különböző bitrátával. Egy fényképező vagy telefon jellemzően többféle kodekkel konvertált videót le tud játszani de csak EGYFÉLE kodeket ismer és ott a bitrátát és a felbontást tudod állítani, a kodek fajtáját sosem!
2019. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előszöris azt kell tisztáznod, hogy milyen bitrátás( azaz másodpercenkén mekkora bitmennyiséggel tömörített) 1080p-és videót akarsz tárolni rajta.


Például én 24Mbps-os 25képkockás videókat szoktam rögzíteni.Ebben a minőségben egy 03:30 , azaz három és fél perces videó kb.: 530 MB.


Ez azt jelenti, hogy egy 32 GB-os kártyára ebben a minőségben 3 és fél óra fér el.

2019. júl. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2019. júl. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig azt szoktam ajánlani hogy vegyél fel egy egyperces a videót a kívánt beállításokkal és felszorzod az SD kapacításával. Így nem kell oldalakat bújnod...
2019. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyanis a linkelt oldal azzal kezd hogy add meg a kodeket és már ezt sem biztos hogy pontosan meg tudod adni :?)
2019. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!