Szovjet megszánó kérdése:

A helyzet az hogy később "váltanék" (Nem adom el) Nikon-ról Canonra ár miatt. Megéri?

Figyelt kérdés

KELL A KERESŐ! igaz hogy idegesít a kihajthatós képernyő de ez van oszt' kész! 2 Objektívem van Nikonra, 1 Canonra (Hosszú story) Nikon: 18-55 VR, 70-300 VR

Canon: Tamron 70-300 DI (IS NÉLKÜL) MACRO



2019. júl. 22. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tyű az áldóját, ez komoly!
2019. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz tetten érni hogy mi a kérdés...
2019. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy megéri-e.

Ez már önmagában is erősen szubjektív, hiszen ami megéri nekem, az nem éri meg Pistikének és fordítva.

Itt azonban még az sem derül ki, miről szeretne váltani a kérdező, miért, mire használja a nem ismert eszközeit.

Szerintem zárjuk rövidre a témát: MEGÉRI.

2019. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
NIKON D3400-RÓL Canonra ami ennél jobb (Mivel a Nikonos vérvonal Drága!)
2019. júl. 22. 19:47
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen komoly objektív parkod van, főleg a Tamron...
2019. júl. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

számold ki, összegszerűsítsd, hogy mekkora ár különbségek vannak a két márka között és hogy mennyit nyerhetsz a váltáson (szerintem nem sokat - ezek eleve a kínálat legolcsóbb termékei, ezeknél csak drágább obik és gépek vannak mindkét oldalon). aztán nézd meg, hogy alternatív beszerzési módokkal (pl. különböző boltok, használt piac, külföldi beszerzési források) mennyit tudnál spórolni egyik és másik márka esetén (szerintem ezzel sokkal többet, mint a rendszer váltással).


na meg azt is nézd meg, hogy mire is van szükséged, melyik márka mennyire felel meg az igényeidnek. ha mindegy melyiket használod, akkor minek váltani?! miért nem tartod meg azt a szettet, ami már megvan? biztosan ez a legolcsóbb!


mit jelent, hogy nem adod el? az nem váltás, hogy a meglevőt is megtartod, meg újat is veszel. az kiegészítés.

a két gépnek lehet értelme, de márkák között szerintem kevésbé, mert ha van két eltérő rendszerű géped, akkor azok nem kompatibilisek egymással, semmi nem jó a másikhoz és kezelni is máshogy kell őket, ez elég zavaró tud lenni. pláne nem spórolás egy gép cseréje helyett mégegyet venni mégegyet. ha meg nem is használod a régebbit, az mégkevésbé spórolás.


a kihajtható LCD-től viszont ne félj, van egy olyan remek tulajdonsága, hogy ha nem akarod, akkor nem kötelező kihajtani. használhatod úgy, mintha nem lenne kihajtható...

2019. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Amúgy iróniából írjátok hogy jó vagy tényleg?

Én Iróniát érzek...

2019. júl. 23. 12:52
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vázra váltanál pontosan? Ha külső fél által gyártott objektívben gondolkozol, akkor igazából egyedül az a kérdés, hogy neked jobban bejön-e a Canon váza és hogy a kiegészítők olcsóbbak-e hozzá (ha már pénzt szeretnél megtakarítani). Ha kiegészítőkben is márkán kívül gondolkozol, akkor igazából az is tök mindegy.


Egyébként tisztázhatnánk a leírást is:


"KELL A KERESŐ" - Konkrétan mi nem tetszik a D3400 keresőjében?

"idegesít a kihajthatós képernyő" - Nem muszáj kihajtani és akkor fix képernyőként működik.

2019. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Semmi csak a Sony gépeken nincs kereső (Tudtommal)


Canon 200D Kit VAGY egyszer valamikor Nikon D750-et aminek nagyon jó felfele és lefele hajló képernyője van ami nekem jobban tetszik!

2019. júl. 28. 08:59
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a válasz attól függ, milyen messze akarsz eljutni.

Ugyebár, ha pont annyit nyersz valamivel olcsóbb Canon objektíveken, mint amennit buksz a váltáson, akkor nem érdemes. A Nikon, hát ő is gyárt széles rétegeknek elérhető áron minőségi kompromisszumokkal objektíveket, de azért lehet mondani, hogy a Nikon az Nikon.

No meg ma már a legújabb Canon lencsék nem nagyon vannak aláárazva.

2019. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!