Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Milyen pontosságú a GPS-ed?

Milyen pontosságú a GPS-ed?

Figyelt kérdés

Amit használsz, milyen pontossággal dolgozik?

Ha erre tudsz válaszolni, honnan tudod, hogy ennyivel?



2019. aug. 20. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
nagyon, pl beirsz 1 adott utca házszámot és ha előtte állok meg akkor mondja: megérkezett
2019. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hány méter a mérési hiba?
2019. aug. 20. 07:18
 3/9 anonim ***** válasza:
én nálam általában 5-8m körül szokott.
2019. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Telefon GPS-t használok. Akar 15 métert is téved néha, ha kevesebb, mint 5 "műhódot" észlel. De ami zavaróbb, hogy lassú. Körforgalomban 20as tempónál mindig rosszul mondja a kijáratot, ezért ott a táblákat figyelem.
2019. aug. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szirty ***** válasza:
0%

"Ha erre tudsz válaszolni, honnan tudod, hogy ennyivel?"


Talán ha 3 perc kell hogy ezt kitalálja az ember.


Fogod a működő navigációt és megállsz egy a térképen is jelölt, jól felismerhető helyen (pl. útkereszteződés, vízfolyáson átívelő híd).

Megnézed a navigáció szerinti pozíciódat a térképen és megbecsülöd azt a távolságot ami a tényleges pozíciód és a jelölt hely között van.


Egyébként a meghatározás pontossága elég nagy szórást mutat. Akár 100m és lehet az eltérés a vételi körülményektől függően. "Lakossági" GPS nav. esetén 10m szerintem már jónak számít.

A pontosság növelhető több meghatározás átlagolásával, egyéb trükkökkel, de arra a közlekedéshez nincs igazán szükség és a módszer lassú.

2019. aug. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Pár méter, maximum 5, de inkább kevesebb.

Elegendő pár képet csinálni egy-két méter eltéréssel.

Aztán a kép adatit nézve meg kell nézni, hova rakja a térképen a kép készítésének valódi helyéhez képest, és a képeket egymáshoz képest.

2019. aug. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Be írom Google térképbe a címet pontosan és elonditom a navigációt és pont ott állit meg ahol kell.
2019. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Amikor egy téglaház szobájában vagy és két méterrel melletted jelez, az már egész jó, szerintem.

Noha az sem teljesen mindegy, hogy az ablaknál vagy beljebb, illetve panelházban az árnyékolás még jobban befolyásolhatja.

2019. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A telefonomat használom.

Kültéren, szabad ég alatt 2-3 méter a pontossága, beltéren ilyen 5-30 méter között, de ez attól is függ, hogy milyen épület, milyen szintje. Pl. a pincében, alagsorban egyáltalán nem szokott működni.


Onnan tudom, hogy ennyi a pontosság, hogy kiírja.

2019. aug. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!