Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Miért gyenge a rádiójel vétel?

Miért gyenge a rádiójel vétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy multimédiás fejegységem ami sajnos nem működik rendesen. A rádió jel erősséggel van gondom, a többi (DVD, GPS, Tolatrókamera....) minden rendesen működik!

Ahogy kiérek a városból már sistereg, de ha tisztán szól akkor is késik az RDS. Már rég egy másik szám szól még mindig az előzőt írja ki. Az autóm egy VW Tiguan, dupla antennás, be lett szerelve már több fajta jelerősítő vagy fantomtáp. Sajnos nem oldotta meg a problémát, nagyon idegesítő. A gyári rádióval még külföldön is sokáig működött tökéletesen. Mit csináljak, hogy ne dobjam ki a fenébe? Köszi a segítséget!!

A rádió: PX30-2G16G

Operációs rendszer Android 9

RAM DDR 3 2GB RAM

CPU és frekvencia Rockchip Quad Core PX30 1,6 GHz-es



2020. máj. 26. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak az antenna csatlakozás körül nézelődnék..

Idót kell rá szánni.

Húzd ki a dupla, tripla erősítős antennát, dugjál bele egy 2 méteres drótot és vezesd ajtón kívülre, úgy próbáld.

Ha az eredeti antennával (egész pontosan a csatlakozásával, hiszen korábban jó volt) van a baj, akkor ezzel a dróttal, persze felemelve

működik, akkor tudod, hol baj.

Ha ezzel se, akkor a fejegységgel van a gond, de lehet még tovább gondolkozni....

2020. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy ez valami kínai belpiacra gyártott fejegység, és ott másak a fontos frekvenciák. Ez kb olyan mint az, hogy mi a szoci rendszer alatt,azon a frekvenciákon tévéztünk, ahol a nyugatiak rádióztak és fordítva.

Tehát ha nem sikerül valahogyan áthangoltatni, akkor ez nem fog soha rendesen működni.

2020. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régen volt ugye az OIRT (nálunk) és a CCIR (nem nálunk) sáv.

Sokat kellett áthangolnom, mert a hazai adók meg se szólaltak, persze, mert mások volak a sávhatárok.

De ez a rádió megszólal! Tehát jó a sáv.

És szól addig, amig "utoléri" az adó..

Vagy készülék érzékenység, vagy antennahiba...

Én az utóbbira szavazok első körben.

(Az egy szál drót az antennacsatlakozó közepébe megy.)

2020. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A fejegységet itthon vettem, teljesen magyar menüvel térképpel és a beállításoknál EU frekvenciatartományra állítva.

Kihúztam az antennát és bedugtam egy kb2 méteres drótot de alig akar megszólalni vele bárhogy emelgetem stb.

2020. máj. 26. 18:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Azzal a készülék érzékenységgel lehet valamit kezdeni? Jó lenne. :(
2020. máj. 26. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs az ostoba kérdésért, de a drót vége , ami ugye a fejegység antennacsatlakozójába megy, le van csupaszítva, és fém ér a fémhez, a belső csatlakopzóhoz?

Ha igen (feltételezem), akkor garba vidd vissza, azzal szólnia kellene.

És olyan helyen próbálod, ahol a saját antennájával szólt?

2020. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ezekben one-chip tuner szokott lenni, ami elég gyenge fajta. Tekercsmentes, rezgőkörmentes, egyfajta digitalizált analóg szar.
2020. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nagyon szól a dróttal ami szigetelésmentes réz drót. Ezekkel az one-chip tunerekkel lehet valamit kezdeni

?

2020. máj. 26. 22:01
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Semmit, ez ilyen. Noha létezik belőlük jobbfajta is, de ha spórolás okán ilyet raktak bele, akkor ez van.

Antennaerősítővel is az a gond, hogy a jelszint növelése nem javítja a szelektivitást, sőt adók keveredhetnek össze.

2020. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!