Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mi lehet elrontva a Waze...

Mi lehet elrontva a Waze beállításaiban, hogy így tervez?

Figyelt kérdés

Egy ponton fogta, levitt a főútról idióta kisutcákba, majd kb 2 km-el arrébb visszavitt. Ha most megterveztetem vele az utat, azon a ponton ugyanúgy navigál.

Kipróbálható: Borsodivánka->Tiszafüred vonalon Poroszló előtt visz le a főútról, és az Ökocentrummal szemben visz vissza, pedig semmi baj nem lenne a főúttal.



2021. ápr. 26. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért csinálja mert ott valami gebasz van.
2021. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: tehát akkor nem érdekelt, hogy ki is próbálhatod a tervezést :D Borsodivánka és Poroszló között a 3301-es főút van, a 33-as teljesen másik irány.

#2: nincs és nem is volt semmi gebasz. Visszafelé nem követtem a navigációt, simán tudtam közlekedni a főúton, és a Google Maps is jól tervez.

2021. ápr. 26. 11:54
 4/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Wazeval már én is jártam így (ismertem az utat), mentem a főúton, erre egy faluban le akart vinni egy utcába, aztán alig 100-150 méter múlva vissza. Nem tudom mitől lehetett, sem előtte, sem azóta nem csinálta ezt az útvonalon. Én arra tudok tippelni csak, hogy beragad valamilyen útinfó az adott területen, aztán azért visz el másfele.

Azóta a ismeretlen úton megyek, kézzel mindig végig szoktam menni a térképen indulás előtt.

2021. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%
A Waze algoritmusa olyan, hogy tervezéskor nem csak legrövidebb-leggyorsabb utat számol, hanem optimalizál. Lehet, hogy amikor tervezel, ő könnyebbnek gondolja a kis utcán való áthajtást, mint a főúton a kerülést.
2021. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
*Azóta ha ismeretlen
2021. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4: én is csak erre tudok gondolni, de azért ez elég súlyos probléma, főleg, ha olyan területen megyek, ahol nem ismerem az utat, és mondjuk megbízok a navigációban, hogy azért fordít le, mert tud valamit, amit én nem.

#5: a kíváncsiság kedvéért megnéztem, mi a különbség a 2 útvonal között.

Főúton: 2,1km - 3 perc

Amerre vitt: 1,4km - 2 perc

Csak míg a főúton van 1 kanyar, addig a mellékúton van 3. De ilyen csekély eltérésnél mégis csak a főutat kéne előnyben részesítenie...

2021. ápr. 26. 12:26
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%
nagyon rövid az út. Így a 700m tényleg nem sok. Az 1 perc tényleg nem sok. Viszont ha azt veszed, hogy a hosszabb út másfélszer olyan hosszú és másfélszer annyi idő, úgy a teljes távhoz képest már sok. Azért gondolom te is örülsz, ha egy 210km-es, 3 órás utat letudsz 140km és 2 óra alatt?
2021. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8: nem értem ezt a gondolatmenetet :D Ezt nem lehet így felszorozgatni, mert akármilyen nagy távon nézed, ez a szakasz az a szakasz marad. Nem egy 200km-es szakaszt csalt le azzal, hogy Gyulára nem Budapesten keresztül vitt, hanem 700 jelentéktelen métert, ami az útviszonyokat (és a főútra visszakanyarodó kereszteződést) tekintve sokkal rosszabb volt, mint ha a főúton haladhattam volna békésen tovább.
2021. ápr. 26. 12:51
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%
Az arányok megértése miatt szoroztam fel. Én kérek elnézést, ha nem sikerült megérteni, hogy mekkora a jelentősége a másfélszeres útnak és időnek.
2021. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!