Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Melyik telefonoknak van a...

Melyik telefonoknak van a legjobb, legpontosabb GPS-e?

Figyelt kérdés
Most egy huaweim van, de a GPS nagyon rossz, túraösvények feltérképezésére kvázi használhatatlan, pokemon goban is ide oda ugrál. Régen volt egy Samsung S4-em amin tökéletes volt a GPS de már nincs meg, most kipróbáltam egy új Samsungot és azon nem annyira jó. ASUSt próbáltam még, az is gyenge. Iphonera nem akarok váltani.

2021. nov. 19. 17:23
 1/4 puritan ***** válasza:
Melyik appot használod túrázáshoz?
2021. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mapmyfitness, régebb mapmyhike-nak hívták, ez bizonyult a legstabilabbnak (a legtöbb más loggert perceken belül megöli az android, hiába teszem whitelistre).
2021. nov. 19. 21:03
 3/4 puritan ***** válasza:
100%

Ezt nem ismerem, nekem a természetjáró app, geoládák, locusmap vannak. Megfigyeltem, hogy azonos körülmények között a programoknak eléggé eltérő a pontosságuk, a helymeghatározás sebessége, stb. Vagyis nem a telefonban levő GPS a rossz, hanem a szoftverek jobbak, vagy rosszabbak. A természetjáró a legmegbízhatóbb, és kezelhetőbb a három közül. A körülmények, pl, sűrű erdő, meredek hegyoldal, is sokat tud rontani a helymeghatározáson.

Más.

Tőlem okosabbak úgyis kijavítanak, ha nem így van. Régen én azt olvastam, hogy a GPS modul a processzor része, vagy azzal van nagyon szoros összefüggésben. Vagyis nem a telefon gyártmánya határozza meg a GPS milyenségét, hanem a benne levő processzor. Mármint hardveresen.

Esetleg próbáld ki, hogy a google maps, waze működnek-e rendesen...

2021. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A GPS-eknek is vannak különböző típusai, a régi telókban nem volt a maihoz jellemző AGPS, azaz assisted rendszer, ami nagyban igényli a GSM rendszer által használt geolokációs adatkat, cserébe gyors a működése. Nyilván ezek erdőben nem állnak rendelkezésre GSM fedettség hiányában, szerintem ez az amit tapasztalsz, és ezt a hiányt szoftver se nagyon tudja kiküszöbölni.

HAsználj teljes értékú GPS-el szerelt mobilt, vagy navigációs eszközt.

2021. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!