Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Hogyan kell i go (primo...

Hogyan kell i go (primo nextgen israel) nal beirni a gps koordinatakat? Meg sose hasznaltam a gps t koordinatakkal.

Figyelt kérdés
A menuben latom az opciot, ki is tudom valasztani. De nem ertek hozza hogyan kell hasznalni, mivel eddig csak cim alapjan utaztam. Szoval meg van adva a gps koordinata, az egyik szam 47.es utana meg 15 jegyu szam. Meg megegy szamsor az 17. es utana 14 jegyu szam. Eddig oke, csak az a baj hogy egyreszt ekkora szamsor nem fer ki, kb a fele ami kifer. Most akkor ne irjam vegig? A masik amit nem ertek, hogy van kulon eszak del kelet nyugat, fogalmam sincs melyikhez irjam, egyik szamsort az eszakhoz, a masikat kelethez vagy hogy? Vagy mindegy? A delt meg a nyugatot nem is kell beirni? Mert csak ket szamsor van megadva ahova el kell mennem. Es a szamsorok vegere mindig irjam a °-ot hozza?
2022. jún. 20. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A navigációk kétféle módszer közül valamelyik formátumban fogadják el a koordinátákat:

1.: 47.498392, 19.040332 (google-féle)

2.: N47.498392 E19.040332 (angol verzió)

É47.498392 K19.040332 (magyar verzió)

2022. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a beállításokban át kell állítani Normál módból Haladó módba, hogy ez működjön.
2022. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehat ha jolertem akkor az eszakhoz es a kelethezkell irni. Es ha jol ertem akkor nem kell vegig irni a 15 jegyu szamsort ha nem fer ki, eleg az a 6 ani kifer az N47. utan. Jol ertem?
2022. jún. 21. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az északhoz és a kelethez kell írni az adott vektorú koordinátát.

Elég akár a fokot is megadni tizedes nélkül, ha elfogadja a gép. A hatodik tizedes már kb. 1 méter pontossággal adja meg a koordinátát.

2022. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi
2022. jún. 21. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!