Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » A GPS-emet egy szabvány...

Zohonyai Balázs kérdése:

A GPS-emet egy szabvány mini-USB vel használom (a régi tönkrement). A csatlakoztatáskor, minden programot leállít. Az újraindítás nagyon időigényes. Kérdés, hogy milyen módon kéne a csatlakozómat átkötni, hogy úgy működjön, mint az eredeti?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm, a valaki tudja a választ (esetleg egy kapcsolási rajzzal)

#mini-USB csatlakozó #autós GPS
2023. márc. 31. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A GPS-emet

Milyet?


egy szabvány mini-USB vel használom (a régi tönkrement)

A kábel, vagy mi ment tönkre?


A csatlakoztatáskor, minden programot leállít.

Hol, pc-n, telefonon?


Az újraindítás nagyon időigényes.

Mégis mi ez a ketyere?


Kérdés, hogy milyen módon kéne a csatlakozómat átkötni, hogy úgy működjön, mint az eredeti?

Hát ez az.

2023. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ömmmm... hova csatlakoztatod? Milyen programok állnak le és hol? Minek az újraindítása nehézkes? Megannyi kérdés...
2023. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én azt hittem hogy a gps-t számítógépre kötöd.

Próbálgasd másik kábelekkel. Meg esetleg próbálj meg egy gyári visszaállítást.

A kábellel vagy az van hogy van benne adatkapcsolatra alkalmas rész és ezért vacakol, vagy nincs :D

Nekem is van több olyan kábelem amiben nincs meg a két középső szál ami az adatot vinné, csak a két szélső ami az 5V-ot továbbítja.

Lehet ki kellene próbálnod, hogy szétvágsz egy kábelt ami már nem kell, és elvágod benne a két középső szálat.

[link]


"Ez egy autós GPS (Wayteq, bár szerintem ez mindegy) és a tápellátása mini-USB-n keresztül történik. Ha csatlakoztatom az autós USB adapterhez, akkor a képernyőn a töltődés képe jelenik meg, minden program kilép. Ilyenkor be kell kapcsolni, mire elindul a mini windows, aztán el kell indítani a GPS programot, ha meg zenét is akarok menet közben hallgatni, akkor azt is újból el kell indítani. Ezekenek mind több perc az elindulása. Régen, az eredeti tápkábelével semmi ilyen nem történt, bedugtam és a korábbi programok azonnal feléledtek és közben töltődött. Nyilván az USB csatlakozón belül van valami átkötés, de ezt nem ismerem, ezt szeretném megtudni."

2023. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!